İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeşilay Yaşam Becerileri Formatör Eğitimi Başladı

Yeşilay ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın bağımlılıkla mücadele çalışmaları kapsamında planlanan 'Yeşilay Yaşam Becerileri Eğitim Programı Formatör Eğitimi', Çeşme' de başladı.
Yeşilay Yaşam Becerileri Formatör Eğitimi Başladı

Eğitim programına; Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Murat Ağar, Yeşilay Genel Başkan Vekili Dr. Mehmet Dinç, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker ve Türkiye'nin 81 ilinden gelen Yeşilay temsilcileri katıldı.

 

Yaşam becerileri eğitimleri yoluyla madde kullanımına yönelecek risk faktörlerini azaltmak ve koruyucu faktörleri artırmak amacıyla başlatılan eğitim programının formatör eğitimleri dört gün sürecek.

 

Eğitimin açılış konuşmasını gerçekleştiren Yeşilay Genel Başkan Vekili Dr. Mehmet Dinç, "Son 30 yılda dünya çapında ulaşım, iletişim gibi konularda çok büyük başarılar gerçekleşmişken 2016 yılında 1 milyarın üzerinde kişi bağımlılıkla ilgili sorunlar yaşıyor. Bu dönemde yaşayan gençler çeşitli zorluklarla mücadele ediyor. Bir hedef ile ayakta kalabilmek, mücadelelerinden başarıyla çıkmak gibi konularda daha çok desteğe ve yardıma ihtiyaç duyuyorlar." dedi. Programın temel hedefinin; bağımsızlık kültürü oluşturma, bağımlılığa giden yolları kapama ve kaybettiklerimizi kazanma olduğunu belirten Dinç, konuşmasını "Bağımlılıkla mücadelede, bağımlılık endüstrisi gibi çalışmalıyız." sözleriyle bitirdi.

 

"İyi Örnekleri Artırmamız Gerekir"

 

Ardından konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Yeşilay ve Milli Eğitim Bakanlığının işbirliği içinde çalışan bütünleşik yapıda kurumlar olduğunu ifade etti. Yentür, "Çocuklarımıza verdiğimiz tüm müfredatın hayatta anlamlı bir karşılığının olması için iyi örnekleri ve rol modelleri artırmamız gerekir. Çok iyi biliyoruz ki, eğitimciler olarak bizler sadece sınavlara öğrenci hazırlamıyoruz. Hayatta mutlu, başarılı ve erdemli bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu sebeple, bir asrı aşan vizyonu ile Yeşilay'ın böyle bir iyiliğe hizmet etmesi çok büyük bir mutluluk." dedi.

 

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, uzun soluklu bir çalışma olan 'Bağımlılıkla Mücadelede Yaşam Becerileri Programı'nın, okullarda özellikle 7. ve 8. sınıflarında uygulanmasının hedeflendiğini belirtti. Programda emeği geçen, tüm ekibi tebrik eden Gül, "Ulvi bir hedefle, çocuklarımızın elinden tutup en yüce noktalara getirmek için gösterdiğiniz gayret ve çalışmalardan dolayı teşekkür eder, başarılarınızın devam etmesini dilerim." dedi.

26-10-202126-10-202126-10-202126-10-202126-10-202126-10-202126-10-2021

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.