İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Nesil E-posta Sistemi 5 Nisan 2024 Tarihinde Kullanıma Başladı

Bakanlığımız ve TÜBİTAK iş birliği ile yerli ve millî imkânlarla geliştirilen yeni nesil kurumsal MEB e-posta sistemi kullanıma başladı. E-posta sistemi ilk etapta Bakanlığımıza bağlı tüm resmi/özel kurumların kullanımına açıldı.
Yeni Nesil E-posta Sistemi 5 Nisan 2024 Tarihinde Kullanıma Başladı

Bakanlığımız ve TÜBİTAK iş birliği ile yerli ve millî imkânlarla geliştirilmiş yeni nesil e-posta sistemi kullanıma açıldı. Geliştirilen e-posta sisteminin okul ve Bakanlık kurumlarının ihtiyacı olan yeni nesil e-posta ihtiyacına cevap vermesi, mobil kullanım özellikleri ile iş hayatında da kullanıcılarına avantajlar sağlaması hedefleniyor.  

Diğer e-posta sistemlerinde tercih sebebi olan özelliklerin tek bir platformda toplandığı yeni nesil MEB e-posta sistemi ile en az 100 bin okul ve eğitim kurumunun anlık e-posta sistemini aktif olarak kullanabilmesi amaçlanıyor.   MEB e-posta sistemi, 5 Nisan'da kullanıcısıyla buluşuyor Söz konusu okul ve eğitim kurumlarının kullanacağı, MEB ve TUBİTAK iş birliği çerçevesinde geliştirilen yeni nesil kurumsal MEB e-posta sisteminin 5 Nisan 2024 tarihinde hizmete alınması planlanıyor.   Uluslararası standartlar tabanında geliştirilen sistem, kullanıcısına bağımsız olarak hizmet verebiliyor. İki faktörlü kimlik doğrulama ile güvenli erişimi mümkün kılan sistemin MEBBİS ile tam uyumu bulunuyor.   Sisteme, kurumların isteklerine göre yeni yetenekler kazandırılabilirken takvim kayıtlarının yönetimi ve mail gruplarını kontrol etme desteği de sağlanabiliyor.   Sistemin ayrıca yerli ve millî imkânlarla geliştirilmiş Millî İşletim Sistemi (PARDUS), Millî Akıllı Kart (AKİS), Millî Donanım Güvenlik Modülü (DİRAK), Millî Sertifika Makamı, Zaman Damgası (MA3 SM) ve Millî Bulut Depolama Servisi (SAFİR DEPO) gibi diğer TÜBİTAK ürünleri ile entegrasyonu da bulunacak.    

Süreç içerisinde MEBBİS İl Yöneticilerimiz ile pilot olan okullarımızın yöneticileri ile gerekli test çalışmaları yapılmıştır. 5 Nisan 2024 tarihi itibarı ile de kullanıma açılmıştır.

 E-posta Kullanım Bağlantısı: https://eposta.meb.k12.tr

 Kılavuz: https://eposta.meb.k12.tr/KullanimKilavuzu.pdf  

 Yeni E-posta outlook kurulum ayarları için tıklayınız..>>

E-posta sistemi ilk etapta Bakanlığımıza bağlı tüm resmi kurumlar ve özel okulların kullanımına açılacaktır. Kurumlarımız MEBBİS İlçe Yöneticilerinden gerekli desteği alabilirler. 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.