İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yemekte Denge Okul Projesi/Okul Tabanlı Beslenme Semineri

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı ile İmzalanan protokol gereği ortaklaşa yürütülen’’ Okul Tabanlı Beslenme Semineri’’ Milli Eğitim Vakfı Bornova Öğretmenevinde gerçekleştirildi.
Yemekte Denge Okul Projesi/Okul Tabanlı Beslenme Semineri

15-09-201715-09-201715-09-201715-09-2017

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan proje kapsamında yapılan seminere; Bakanlık yetkilileri ve Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğü kadrosunda bulunan 50 proje okulundan okul öncesi ve 3. Sınıf proje yürütücüsü 99 öğretmen katıldı.

 

Öğrencilerimizin Yararına Olacak Projelere Tam Destek…

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan açıklamada; ülkemizde obezitenin ciddi sorun haline geldiği ve buna bağlı olarak birçok kronik hastalığın ortaya çıktığı, yeterli ve dengeli beslenmenin önemli olduğu bu alışkanlığın ise erken yaşlarda kazanılması gerektiği söylendi. Yanı sıra öğrencilerin yararına görülen her projeye ve bu tür projelerde görev alan öğretmenlere tam destek verileceği vurgulandı.

 

Öğretmenlere Üç Günlük ‘’Yeterli Ve Dengeli Beslenme’’ Eğitimi

Bu proje kapsamında; Beslenme ve Diyetetik ile Pedagojik Formasyona sahip Çocuk gelişimci eğitmenler ve konularında uzman akademisyenler tarafından verilen 3 günlük (24 saat) eğitimde; Sağlıklı yaşam için yapılması gerekenler, yeterli ve dengeli beslenmenin önemi, yanlış beslenmenin oluşturacağı riskler, çocukların akademik başarılarında yeterli ve dengeli beslenmenin önemi hakkında eğitim verildi.

Eğitime katılan öğretmenler proje çalışmalarını, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında, belirlenen elli pilot okulda, okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerimizle birlikte yürütecekler.

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.