İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Yemekte Denge Eğitim Projesi” Resim Yarışmasının Kazananları Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sabri Ülker Gıda Araştırmaları enstitüsü vakfı iş birliğinde yürütülen yemekte denge eğitim projesi resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.
“Yemekte Denge Eğitim Projesi” Resim Yarışmasının Kazananları Belli Oldu

İzmir Kız Lisesinde düzenlenen törende dereceye giren öğrenciler ödüllerini İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’den alırken, ödül töreninde öğrenci ve velilere seslenen Yahşi; amacımız çocuklarımızın sadece beslenirken değil yaşamlarında da dengeyi sağlayabilmeleri dedi.

Çocukların fizyolojik ve psikolojik açıdan kaliteli ve uzun bir yaşam sürdürmelerini amaçlayan projede, öğrencilerin derslerde edindiği kazanımları gerçek hayatta uygulamaları da amaçlanıyor.

Ödül töreninde proje tanıtım video sunumun yanı sıra tiyatro gösterileri de yapıldı.

01-06-201701-06-201701-06-201701-06-201701-06-201701-06-201701-06-201701-06-2017

Ödül töreninde yapmış olduğu konuşmada obeziteye dikkat çeken Yahşi ;”Ülke genelinde gerçekleştirilen yarışmalarda, çocuklarımızın fizyolojik ve psikolojik açıdan kaliteli ve uzun bir yaşam sürdürmeleri için, yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazanmaları amaçlanmaktadır. Bu proje ile öğrenciden öğretmene, okul idarecisinden veliye kadar tüm eğitim bileşenlerinin yeterli ve dengeli beslenme konusunda bilgi, tutum ve becerilerinin artırılması hedefleniyor. Obezite ile mücadele artık gelişmiş ülkelerde ve gelişmekte olan ülkelerde ciddi bir sağlık problemi haline geldi. Bizim ülkemizde de gelişmişliğin bir göstergesi olarak obezite arttı. Bu sağlık için çok ciddi bir durum. Obezite ile mücadele ülkemizin stratejik anlamda en baştaki hedeflerinden ve problemlerinden bir tanesidir. Bu proje öğrencilerimizde farkındalık oluşturulması, halkımızın gündemine gelmesi noktasında önemli bir çalışmadır.

İl Milli Eğitim Müdürü olarak çocuklarımızın her alandaki gelişimleri bizim için çok önemli. Biz gelecek neslin sağlıklı nesiller olarak yetişmesini istiyoruz. Bilgi vermenin yanı sıra çocuklarımızın ruhsal ve bedensel sağlıkları için gerekli çalışmalar milli eğitim müdürlüğümüz tarafından yapılmakta. İmkânı olan her okulda öğrencileri sıcak yemekle buluşturmayı hedefledik. Çocuklarımızda obezite hızla artmakta. obeziteyle ilgili verilen mücadele çok önemlidir. Bu anlamda Öğrencilerimizin, beslenme ve sağlıklı yaşam ilkelerinin öğretildiği Yemekte Denge Eğitim projesi kapsamındaki etkinliklere katılımları göz ardı edilemez bir önem taşımakta Aynı şekilde, öğrencilerimizin bu derslerde edindikleri kazanımları günlük hayatlarında kullanmaları ve yaşam boyu önemli olacak bu bilgileri daha iyi öğrenmeleri için motivasyonlarının artırılmasının önemi de inkâr edilemez” dedi.

Konuşmaları ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.