İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yazar ve İletişim Uzmanı Fatih Akbaba 'Kurum Aidiyeti ve İletişim' Konulu Seminer Verdi

Yazar ve İletişim Uzmanı Fatih Akbaba  'Kurum Aidiyeti ve İletişim' Konulu Seminer Verdi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu'nda okul müdürlerine yönelik 'Kurum Aidiyeti ve İletişim' konulu seminer gerçekleştirildi. Toplantıya İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, il millî eğitim müdür yardımcıları ve eğitim yöneticileri katıldı.

12 ilçeden toplam 213 okul müdürünün katıldığı toplantının açılışında konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, 'insanları bir arada tutan çimento' vurgusuyla aidiyet duygusunun önemine değindi.

"Bugün her zamankinden çok daha fazla birlik ve beraberlik içerisinde yol alabilme kabiliyetimizi geliştirmemiz gerekiyor." diyen Yahşi, ortak bir amaçta kenetlenen insanların, çalıştığı kurumu, daima ileriye taşıyacaklarının altını çizerek sözü Dr. Fatih Akbaba'ya bıraktı.

Akbaba'dan Eğitim Yöneticilerine Önemli Mesajlar

'İletişim Ailede Başlar' kitabının yazarı olan akademisyen, eğitimci, yazar ve iletişim uzmanı Akbaba, giyim kuşamdan telefonla konuşmaya, davranış biçimlerinden karşılıklı iletişime kadar birbirinden önemli mesajlar verdi.

Kendi hayatından da örnek hikâyeler anlatan Akbaba şöyle konuştu: "Bir şey sizin için ne zaman imkânsız görünüyorsa o gün sizler için her şey bitmiştir. Ben hayatımda isteklerim için büyük çabalar sarf ettim. Biliyorum ki şu hayatta sadece ölüme çözüm yok.  Bunun dışında hayatta hemen her şey mümkün. Sizler de bir şeyi yeter ki gerçekten yapmak isteyin ve bunun için çaba gösterin, işte o zaman her şeyin mümkün olabileceğine şahit olacaksınız. Çalıştığınız yerde bir şeyler yanlış gidebilir, size uymayan konular olabilir. Ancak sürekli şikâyet edecek kavramlar arar ve her şeyi eleştirirsek esas yapmamız gereken işlere adapte olamayız. Bunlardan arınıp başarıya odaklanırsak ve çalıştığımız yere aidiyet duygusu ile sahip çıkıp benimsersek kazanan biz oluruz. İletişim kurduğunuz kişilerle can-ı gönülden iletişime geçin. Bir insanın ömrünü kazanmak için önce gönlünü kazanın. Gönlünü kazandığınız kişiler, kurumsal aidiyet gururunuzu daima önde taşımak suretiyle yaptığınız işin hakkını verme ve kazancınızın helal kazanç olma fırsatını verir."

Türk milletinin özünde de çok kuvvetli bir iletişim olduğunu vurgulayan Akbaba, "Unutmayın ki bugün sizin sergilediğiniz tavır, yarın çocuklarınızın karşılaşacağı tavır olacaktır." dedi.

Kurumsal aidiyet ve iletişim konularında eğitim yöneticilerine çıkarımlar yapabilecekleri örnek hikâyeler anlatan Akbaba, seminere gösterilen ilgiden dolayı tüm katılımcılara teşekkür etti.

07-11-202307-11-202307-11-202307-11-202307-11-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.