İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaklaşan Ramazan Bayramı Öncesinde İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Bayramlaşma Heyecanı Yaşandı

Yaklaşan Ramazan Bayramı Öncesinde İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Bayramlaşma Heyecanı Yaşandı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, yaklaşan Ramazan bayramı öncesi müdürlük personeli ile bayramlaştı. Bayramlaşma merasimine İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Müfettişleri Başkanı Koray Aykurt, il müdür yardımcıları, şube müdürleri ve tüm personel katıldı.

15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen törende konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, "Mübarek Ramazan ayının sonuna vasıl olduk. Bayramlar, dostluk ve gönül ikliminde toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği müstesna günlerdir. Bu günleri, iyiden, güzelden yana yeni sayfalar açmak, hakkı, hakikati, adaleti ve sevgiyi tesis etmek için bir fırsat olarak görüyorum. " dedi.

'Biz Büyük Bir Aileyiz'

Bu ülkenin çocukları için çalıştıklarını vurgulayan Yahşi, "İzmir eğitim ailesi olarak hepimizin ortak kaygısı, evlatlarımızı kültür, medeniyet ve inancımızın en güzel hasletleriyle donatarak yarınlara hazırlamaktır. İzmir'de eğitim alanında bir başarı varsa bu, danışmadaki güvenlik görevlilerimizden, memurlarımıza, öğretmenlerimizden müdür yardımcılarımıza kadar büyük bir özveriyle görevini ifa eden fedakâr personelimize aittir. Çalışmalarımızdaki insicamı bu hasbi duygulara borçluyuz. Biz, büyük bir aileyiz. İzmir'de aziz milletimizin emaneti evlatlarımız için yaptığımız her çalışmada sizlerin emeği ve katkısı çok kıymetli. Yıllarını bu şehre vermiş bir eğitimci olarak şunu net bir biçimde söyleyebilirim ki; İzmir'in derdini yüklenen siz mesai arkadaşlarımla çok daha büyük başarılara imza atacağız. Yüce Allah Ramazan-ı şerifi milletimizin birliğine, beraberliğine ve dirliğine vesile kılsın. Bu bayramı Gazze'de abluka altında yaşam mücadelesi veren kardeşlerimizin vicdanlara sığmayan insanlık dramı nedeniyle buruk karşılıyoruz. Rabbimden bu kardeşlerimizi, barış ve huzur içinde yaşayabilecekleri günlere kavuşturmasını diliyorum. Milletimizin bekası için tereddüt etmeden canlarını veren aziz şehitlerimizin ruhu şad olsun. Tüm İslam dünyasında da barışa, sevgiye, kardeşliğe ve adalete bir yol açsın diyerek mübarek Ramazan bayramınızı kutluyor, aileleriniz ve sevdiklerinizle mutlu bayramlar diliyorum.' diyerek herkesin bayramını kutladı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, konuşmasının ardından tüm personelle tek tek bayramlaşarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

05-04-202405-04-202405-04-202405-04-202405-04-2024

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.