İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üstün Yetenekli Öğrencilerin Ebeveynlerine Yönelik Aile Eğitimlerimiz Başladı

Üstün Yetenekli Öğrencilerin Ebeveynlerine Yönelik Aile Eğitimlerimiz Başladı

Müdürlüğümüzün üstün yetenekli öğrencilerimizin ailelerine yönelik düzenlediği Aile Eğitim Programlarımız başladı. 24 Aralık Saat 14.00 de İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda Prof. Dr. Necate Baykoç DÖNMEZ’in sunumunu yaptığı programa velilerimiz  yoğun ilgi gösterdi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer YAHŞİ’nin açılış konuşmasını yaptığı program da özel eğitime İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak verilen önem belirtilirken özel eğitim tüm yönleriyle ele alınarak çalışmaların planlandığı ve ilimizde önümüzdeki süreçte birçok özel eğitim kurumunun açılışı yapılarak öğrenci ve velilerimize hizmet vermeye başlayacağı belirtildi. Özel Yetenekli bireylerin erken yaşta tanılanmaları, ihtiyaç duydukları eğitime yönlendirilmeleri ve kendilerine uygun eğitimi almalarının sağlanması, ülkemizin kalkınması açısından son derece önemli olduğunun belirttiği konuşmasında, Özel Yetenekli öğrencilerimizin ailelerin de çocuklarıyla kuracakları iletişim ve alacakları eğitimi bu anlamda önemseyerek bu eğitimlerin öğretmenlerimize ve eğitim yöneticilerine de verileceğini ifade etti. Özel eğitimde Üstün Yeteneklilerin karşılaştığı sorunlar ve çözüm önerilerine ilişkin sunumun ardından soru ve cevaplar ile program tamamlandı.

 

Müdürlüğümüzün koordine ettiği Buca Rehberlik Araştırma Merkezi, Narlıdere Sıdıka Akdemir Bilim Ve Sanat Merkezi, Konak Bilim Ve Sanat Merkezi ve Karşıyaka Aydoğan Yağcı Bilim ve Sanat Merkezi müdürlüklerince yürütülecek eğitimler 4 hafta sürecek. 4 hafta sürecek olan eğitimler 7 Ocak 2016 tarihinde Prof. Dr. Kemal YÜRÜMEZOĞLU, Yrd. Doç. Dr. Burak KARABEY tarafından ” Üstün Yetenekliler Eğitiminde Sorgulama Temelli Bilim ve Matematik Eğitiminin Önemi”,14 Ocak 2016 tarihinde  Yrd. Doç. Dr. Şule Demirel GÜRBÜZ tarafından  “Özel Yeteneklilerde Aile Eğitimi”, 22 Ocak 2016 tarihinde Doç. Dr. Hasan Said TORTOP’un “Üstün Yeteneklilerde Eğitimin Farklılaştırılmış Eğitim Uygulamasına Yönelik Aileye Öneriler, Yaratıcılığın Geliştirici Aile Ortamının Oluşturulması” eğitimleri şeklinde devam edecektir.

 

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak  toplumda farkındalık oluşturmak özel eğitime ve üstün yetenekli öğrencilere dikkat çekmek ve ustun yetenekli öğrenci ailelerine yönelik eğitim  amacıyla başlattığımız bu eğitimlere katılan tüm katılımcılara teşekkürlerimizi sunarız.

 

26-12-201626-12-2016 

26-12-201626-12-2016

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.