İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üstün Yetenekli Öğrencilerin Ebeveynlerine Yönelik Aile Eğitimleri Başlıyor

Üstün Yetenekli Öğrencilerin Ebeveynlerine Yönelik Aile Eğitimleri Başlıyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün üstün yetenekli öğrenci ailelerine yönelik düzenlenecek "Aile Eğitim Programları" hayata geçiyor. Müdürlüğümüzün koordine ettiği Buca Rehberlik Araştırma Merkezi, Narlıdere Sıdıka Akdemir Bilim Ve Sanat Merkezi, Konak Bilim Ve Sanat Merkezi ve Karşıyaka Aydoğan Yağcı Bilim ve Sanat Merkezi müdürlüklerince yürütülecek eğitimler 4 hafta sürecek. 4 hafta sürecek olan eğitimlerin ilki  24 Aralık Cumartesi Saat 14:00’te  İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz 15 Temmuz Şehitleri Konferans salonunda başlayacak.


BİLSEM’lerin kurucularından olan Prof.Dr. Necati BAYKOÇ’un “Üstün Yetenekliler Eğitiminde Sorunlar ve Çözüm Önerileri” başlığıyla başlayacak.

 

Özel Yetenekli bireylerin erken yaşta tanılanmaları, ihtiyaç duydukları eğitime yönlendirilmeleri ve kendilerine uygun eğitimi almalarının sağlanması, ülkemizin kalkınması açısından son derece önemlidir. Özel Yetenekli öğrencilerimizin ailelerin de çocuklarıyla kuracakları iletişim ve alacakları eğitim bu anlamda çok önemli olacaktır.

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.