İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye’nin Şehitleri İzmir’de Yaşayacak

Şehit Burhan Aktürk, Şehit Bersan Doğantekin, Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz, Şehit Eren Bülbül, Şehit Serhat Sığnak, Şehit Uzman Çavuş Mustafa Hakan Aydoğmuş ve Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın isimleri İzmir’ de okullarda yaşatılacak.
Türkiye’nin Şehitleri İzmir’de Yaşayacak

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü almış olduğu kararla İzmir’in farklı ilçelerinde yer alan okullara şehitlerin isimlerini verdi.

Yedi şehit, yedi okul

Hakkari İl Jandarma Alay Komutanlığında vatani görevini yaparken, Hakkâri Kavaklı Karakolunun basılması sonucu şehit olan 10 askerimizden biri olan terör şehidi Jandarma Komando Onbaşı Bersan Doğantekin ile Şanlıurfa’dan memleketi Gümüşhane’ye dönerken Tunceli-Pülümür karayolunda 16 Haziran tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yolu kesilip aracı yakılan Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın isimleri İzmir’ deki okullarda yaşatılacak.

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Tire’de Şehit Burhan Aktürk Ortaokulu, Bayraklı ilçesinde Şehit Bersan Doğantekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çeşme ilçesinde Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz İlkokulu, Bayraklı’da Şehit Eren Bülbül Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gaziemir’de Şehit Serhat Sığnak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Menemen’de Şehit Uzman Çavuş Mustafa Hakan Aydoğmuş İlkokulu, Karşıyaka’da Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Anaokulu ile şehitlerimizin isimlerinin okullarda sonsuza dek yaşatılması sağlanacak.

On beş yaşında ölümsüz oldu

15 yaşındaki Eren Bülbül, 11 Ağustos 2017 tarihinde Maçka’da PKK’lı teröristleri erzak çalarken görüp güvenlik güçlerine haber verdi. Yer gösterme esnasında ağıla pusu kuran teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada Eren Bülbül ve Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik şehit oldu.  On beş yaşında şehit olan Eren Bülbül ‘ün ismi,  Bayraklı Şehit Eren Bülbül Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde sonsuza dek yaşatılacak.

Ülke gündemini yakından takip eden ve şehitlerine büyük bir hassasiyetle sahip çıkan ve bu konularda örnek çalışmalar sergileyen İzmir İl Milli eğitim Müdürlüğü, şehitlerin isimlerinin sonsuza kadar yaşatılmasını istedi. Çeşme ilçesinde, yeni eğitim öğretim vermeye başlayan bir okula Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın ismi verilirken Bayraklı ilçesinde yer alan bir başka okula da Şehit Bersan Doğantekin adı verildi.

Tire’den Karşıyaka’ya kadar birçok farklı ilçede şehitlerin isimlerini yaşatma kararı alan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü şehitlere şükran ve minnetle sahip çıkıyor.

Bayraklı Şehit Bersan Doğantekin Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde yer alan yirmi yedi derslikte toplam üç yüz yedi öğrenci eğitim alırken, Çeşme’ de yer alan Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz İlkokulunda ise 12 derslik mevcut olup toplamda üç yüz öğrenci okulda eğitim alacak.

Yapılan çalışma ile ilgili olarak, “Milli ve manevi değerlerimizin önemine sahip çıkmanın farkındayız. Ülkemiz vatansever gençlerimizin fedakârlıkları ile özgür kalmaya devam ediyor. Bu topraklarda vatan sevdalısı birçok gazi ve şehit kahramanların destanı okunur. Biz eğitimciler olarak; eğitim cephesinde savaşırken gerçek cephede savaşan atalarımıza ve vatan toprağını koruyan Mehmetçiğimize sahip çıkmak asli görevimizdir.” diyen İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, bu hususta şehitlerimizin isimlerinin sonsuza kadar yaşatılması için her türlü çalışmayı yapmayı görev kabul ettiklerini belirtti.

09-10-201709-10-201709-10-201709-10-201709-10-201709-10-201709-10-201709-10-201709-10-201709-10-2017

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.