İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. Yıl Dönümü

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Türk Polis Teşkilatı´nın 173. kuruluş yıl dönümü nedeni ile İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın’ı makamında ziyaret etti.
Türk  Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. Yıl Dönümü

Tek bir müdürlük gibi çalışıyoruz

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan ve öğrenciler ile birlikte Polis Haftası nedeni İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın ile gerçekleştirdiği buluşmada şunları kaydetti: “Eğitim camiası olarak; bu ülkeyi, bu toprakları değerli kılan, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için gecesini gündüzüne katan daima ülkesini düşünen polisimizin  yanındayız. Yaptığınız fedakârlıkların ne kadar önemli olduğunu belirtmek için öğrencilerimizle sizi ziyaret etmek istedik. Okullarımızda tehdit unsuru olan madde bağımlığından teknolojik bağımlılıklara kadar göstermiş olduğunuz samimi işbirliği ve gayret bizler için çok çok önemli.”

 

Dualarımızla kahraman polisimizin yanındayız

Yahşi, “Her gün işe değil de okula gidiyoruz deyip evlerinden çıkan öğretmenler okullarda öğrencilerin yarınları için çalışırken; sizlerin de okulların dışında yaptığınız özverili çalışmalarla, birlikte sıkıntıları bertaraf ediyoruz. 850 bin öğrencinin velileri çocuklarını bizlere emanet ediyor. Okullarımızı tehdit eden konularda samimi işbirliğiniz ve gösterdiğiniz gayret bizleri gururlandırıyor. Bütün velilerimiz adına sizlere teşekkür ediyoruz. Biz çocuklarımıza bu ülkenin temel değerlerini öğretirken, kirli emellerine onları ifsat etmek isteyenlere karşı İzmir’de gösterdiğiniz mücadeleyi takdir ediyoruz. Ben tekrar gününüzü kutlarken şerefli bir mesleği icra ederken onurla huzurla vermiş olduğunuz hizmetler için İzmir’in çocuklarının güvenliği için çalışan polis teşkilatının kıymetli mensuplarına teşekkür ediyorum. Dualarımızla manevi desteğimizle kahraman polisimizin yanındayız. Allah sizlerden razı olsun.” dedi.

Güvenli ailelerde güvenli çocuklar yetişir

 

İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, “Biz İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sanki tek bir müdürlük gibi çalışıyoruz. Gerek suçla mücadelede gerekse çocuklarımızın daha güvenli bir ortamda eğitim almaları için her türlü projede yer almaya ve birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Biz Milli Eğitim Müdürlüğünün bütün projelerinde yer almak istiyoruz. Onlarda sağ olsunlar; madde bağımlılığı ile mücadelede, çocukların maruz kaldığı şiddet konusunda bizlere destek oluyorlar. Birlikte seminerler yaptık, okullarımızda bilgilendirme faaliyetlerinde bulunduk. Okullarda güvenli eğitim için güvenlik görevlilerimiz çalışmaya başladı. Şu anda İzmir’de her lisenin önünde mutlaka tedbir alıyoruz. Dezavantajlı bölgelerde yer alan ortaokullarımızı da yakından takip ediyoruz. Madde bağımlılığı ile mücadelemiz her geçen gün artarak devam ediyor. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü olarak Türkiye’de uyuşturucu madde satıcılarını yakalamak konusunda açık ara öndeyiz. Tabi ki bu çalışmaları yeterli görmüyoruz. Mücadelemiz ancak tek bir gencimizi dahi bu batakta bırakmadığımızda bitecek. Bu konuda eğitim camiasına büyük iş düşmekte, öğrencilere bu bilinci kazandıracak olan okullarımızdır.  Ailelerin de buradaki rolü yadsınamaz Güvenli ailelerde güvenli çocuklar yetişir. Çocuklarımız için çok daha güvenli bir ortam ve güzel bir gelecek için birlikte çalışarak sonuna kadar gideceğiz.  

10-04-201810-04-201810-04-201810-04-201810-04-201810-04-201810-04-201810-04-201810-04-201810-04-201810-04-201810-04-201810-04-201810-04-2018

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.