İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tüm dezavantajlı okullara kamera sistemi kurulacak

Tüm dezavantajlı okullara kamera sistemi kurulacak

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okul müdürleri ve idarecilerine yönelik olarak, 'Okullarda sağlık ve güvenlik semineri' düzenledi.

Düzenlenen toplantıya İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Tahir Büdün, ilçe milli eğitim müdürleri ile çok sayıda okul ve kurum müdürü katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, "Günün sonunda, öğrencilerin dağılışlarını izleyip, 'Bugün de kazasız belasız bir gün geçirdik' diyebilmenin, ibadet vasfında olduğunu düşünüyorum" dedi. Yahşi ayrıca, tüm dezavantajlı okullara güvenlik kamerası sistemi kurulacağını söyledi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okul müdürleri ve idarecilerine yönelik olarak, okullarda yaşanabilecek sağlık ve güvenlik problemlerini minimize etmek amacıyla, 'Okullarda sağlık ve güvenlik semineri' düzenledi. Seminer salonunun önünde, İzmir'deki okullarda eğitim gören öğrencilerin geri dönüşüm farkındalığını arttırmak amacıyla yaptıkları çalışmalar sergilendi. Atık maddelerden yapılan heykeller ve kuş yuvaları ile ayakkabıdan yapılan saksı ilgi çekti.

Aralarında iş güvenliği uzmanı, doktor ve eğitimcilerin de olduğu toplam 10 konuşmacının 15'er dakika yaptığı konuşmalarda okullardaki çalışma güvenliğinin arttırılması, öğrenci, eğitimci ve personel sağlığının korunması gibi konulara değinildi.

"ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM KURUMLARIMIZIN GÜVENLİĞİDİR"

 Seminerin açılış konuşmasını yapan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, "Bu kadar büyük ve çeşitlilik arz eden eğitim ortamlarının taşıdığı sağlık ve güvenlik riskleri ile alınması gereken önlemler üzerine titizlikle durduğumuz konuların başında geliyor. İzmir´de yaklaşık 850 bin öğrenci, 60 bin öğretmen ve çalışanı ile birbirine kenetlenmiş kocaman bir aile olarak, önceliğimiz her sabah kapısını açtığımız eğitim kurumlarımızın güvenliğidir. Medeniyet kurucu bir nesil yetiştirmek üzere çıktığımız bu yolda, hepimizin ortak kaygısı milletimizin en değerli hazinesi olan çocuklarımızı, güvende ve sağlıklı tutabilmektir. Yaşam güvenliğinin sağlandığı bu ortam çocuklarımızın en önemli ve en temel ihtiyacıdır. Biliyoruz ki öğrenci, öğretmen, idareci, veli, kısaca bütün bileşenler kendini güvende hissederse okulun kendini gerçekleştirme potansiyeli de, başarısı da artacaktır. Günün sonunda, bir idarecinin öğrencilerin evlerine gidişlerini izleyip, 'Bugün de kazasız belasız bir gün geçirdik' diyebilmesinin, ibadet vasfında olduğunu düşünüyorum" dedi.

Bugüne kadar toplam 90 dezavantajlı okula güvenlik kamerası sistemi kurduklarını belirten Yahşi, bunu tüm dezavantajlı okullarda yapacaklarını söyledi.

Konuşmacılar tarafından katılımcılara iki farklı oturumda, güvenlik ve sağlık konusunda seminer verildi.

14-05-201914-05-201914-05-201914-05-201914-05-201914-05-201914-05-201914-05-201914-05-201915-05-201914-05-201914-05-201914-05-2019

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.