İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 2204 - A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında İzmir Bölge Birincisi Oldu

TÜBİTAK 2204 - A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında İzmir Bölge Birincisi Oldu

2023 Yılı 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması finalistleri açıklandı. İzmir 79 proje ile Türkiye dördüncüsü, bölge birincisi oldu.

Lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında İzmir, bölge birincisi olarak yine adından söz ettirdi.54. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına bu yıl 27.013 proje başvurusu yapıldı. Proje başvuruları görevli jüri üyeleri tarafından değerlendirdi ve yapılan ön değerlendirme sonucunda 12 alanda toplam 1.440 proje, yarışmanın bölge aşamasına katılmaya hak kazandı.

Projelerin değerlendirilmesinde Türkiye illeri 12 bölgeye ayrılarak değerlendirilmeye tabi tutuluyor. Her bir bölgeden 120 proje bölge finalisti olarak duyuruluyor. İzmir Bölgesi içerisinde Aydın, Denizli, İzmir, Manisa, Muğla, Uşak illeri yer alıyor. 2023 Yılı 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında 560 başvuru yapan İzmir, kabul edilen 79 proje ile Türkiye dördüncüsü, kendi bölgesinde ise birinci oldu.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.