İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri İzmir Bölge Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

TÜBİTAK 16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri İzmir Bölge Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığının düzenlendiği 16.Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri İzmir Bölge Yarışması ödül töreni  Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Ödül törenine İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Alper Başbay, Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç Dr. Öner Uslu ve Doç. Dr. Bahadır Namdar, TÜBİTAK İzmir Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Onur Dönmez, TÜBİTAK İzmir Bölge Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Yılmaz Tonbul, Aydın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Atay, İzmir İl Milli Eğitim müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri, öğretim görevlileri, eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

'16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nın bölge sergisi için bu sene İzmir'den toplam 373 proje başvurdu ve yapılan ön değerlendirme sonucu 102 proje sergilenmek üzere davet edildi. 56 tanesi İzmir ilinden olan projelerin finalistlerinin ödül töreni Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Ege Bölgesinde 10 proje üçüncülük ve 10 proje ikincilik ödülü aldı. 15 proje ise birincilik ödülü alarak final yarışmasına katılmaya hak kazandı. İzmir 7 tane 3.lük, 4 tane 2.lik, 4 tane 1.lik olmak üzere toplam 15 ödül aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan ödül töreni; yarışma sürecini ve öğrencilerin çalışmalarını anlatan sinevizyon gösterimi ve ardından protokol konuşmaları ile devam etti.

Açılış konuşmasını TÜBİTAK Proje Yarışmaları İzmir Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Onur Dönmez yaptı. Dönmez, projenin amacı ve içeriği hakkında genel bilgi verdi. Çaba ve emekleri için herkese teşekkür eden Dönmez, ilerleyen yıllarda verilecek emeklerin ve alınacak başarıların katlanarak artması temennisiyle sözlerine son verdi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdür Dr. Murat Mücahit Yentür; Öğrencilerin üstün gayret ve emekleriyle ortaya çıkardığı teknolojik ve bilimsel çalışmaların, geleceğe yön verecek büyük projelerin kıvılcımı olacağına inandıklarını söyledi. Yentür, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, gençlerin yeniliğe ve değişime adım attığı her alanda, proje ve çalışmada var olmaya devam edeceklerini, onları her zaman destekleyip cesaretlendireceklerini ve bilime adanan gençler yetiştirme gayretlerini sürdüreceklerini ifade etti. Bilimsel düşünceyi ve bilgiyi öğrencilerin en verimli oldukları dönem olan ortaokul çağlarında düşünce sistemlerinin temeline oturtturmak üzere çalışmalarını sürdüreceklerini vurgulayan Yentür, bütün mücadelelerini bunun üzerine kurgulayacaklarını sözlerine ekledi.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal'ın mesajı davetlilerle paylaşılmasının ardından ödül törenine geçildi.

İzmir'de 7 tane üçüncülük, 4 tane ikincilik, 4 tane birincilik olmak üzere toplam 15 ödül

16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri İzmir Bölge Yarışmasında İzmir'den üçüncülük ödülüne değer bulunan isimler şunlar oldu; Biyoloji alanında ödülünü Özel Çakabey Ortaokulundan Defne Eryılmaz ve Defne Varol, Coğrafya alanında Özel Rota Ortaokulundan Mayda Öztepe ve İlke Çavaş; Değerler Eğitimi alanında Takev Özel Ortaokulundan Demir Karakoç, Elif Yağdı ve Bade İlhan, Fizik alanında Özel Çakabey Ortaokulundan Eylül Karabulak ve Özgü Soylu; Kimya alanında Takev Özel Ortaokulundan Ece Baloğlu ve Elif Şekerci; Tarih alanında Karşıyaka Özel Takev Ortaokulundan Rana Coşkunol, Ada Müezzin, Yazılım alanında Özel Çakabey Ortaokulundan Kuzey Şahin aldı.

16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri İzmir Bölge Yarışmasında İzmir'den ikincilik ödülüne değer bulunan isimler ise şunlar oldu. Matematik alanında Karşıyaka Aydoğan Yağcı Bilim ve Sanat Merkezinden Yavuz Şen, Mert Ata Makinacı ve Tuna Orhan aldı. Tarih alanında İ.T.Ü. Geliştirme Vakfı Özel İzmir Ortaokulundan Begüm Duman, Teknolojik Tasarım alanında Karşıyaka Özel Takev Ortaokulundan Mina Yıldız ve Umay Köktürk; Türkçe alanında Özel Uygarlık ve Bilgi Ortaokulundan Nil Ada İslam, İlke Gümüşkaya ve Duru Eriş aldı.

16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri İzmir Bölge Yarışmasında İzmir'den birincilik ödülüne değer bulunan isimler ise şunlar oldu. Biyoloji alanında birinciliği Özel Gelişim Ortaokulundan Alara Ürkmez, Manisa Soma Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri ile paylaştı. Coğrafya alanında Özel Rota Ortaokulundan Eren Soysal; Fizik alanında Özel Güzelbahçe Bahçeşehir Koleji Ortaokulundan Burak Kışlal ve Atlas Efe Bölükbaşı aldı. Türkçe alanında Özel Bornova Birikim Ortaokulundan Haktan Ocak ve Mehmet Berke Arda birinciliği Manisa Akhisar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri ile paylaştı

Öğrencilere ödüllerini İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Alper Başbay, Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç Dr. Öner Uslu ve Doç. Dr. Bahadır Namdar, Aydın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Atay, TÜBİTAK İzmir Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Onur Dönmez,  TÜBİTAK İzmir Bölge Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Yılmaz Tonbul verdi. Ödül töreni toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

31-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.