İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Toprak ve Çocuk' Resim Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

'Toprak ve Çocuk' Resim Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye İş Bankası desteğiyle İzmir Ticaret Borsası (İZTB) ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Cumhuriyetimizin 100. Yılında Toprak ve Çocuk' resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Konferans Salonu'nda düzenlenen ödül törenine; İZTB Başkanı Işınsu Kestelli, Türkiye İş Bankası Tarım Bankacılığı Pazarlama Bölüm Müdürü Kerem Akıner, İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, İzmir İl Milli Eğitim Şube Müdürü Doç. Dr. Özden Ölmez Ceylan ile öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

'Gelecek Toprakta, Toprağımız Emin Ellerde'

'Gelecek Toprakta, Toprağımız Emin Ellerde' sloganıyla başlatılan program; toprak, tarım ürünleri ve sağlıklı beslenme konusunda bilinç kazandırmak için ilkokul öğrencilerini hedef alıyor.

Program kapsamında düzenlenen 'Cumhuriyetimizin 100. Yılında Canlı Resim Yarışması' büyük ilgi gördü. Öğrenciler, sürdürülebilir çevrenin önemi ve gelecek nesillere aktarılması konusunu resimlerine yansıtarak büyük bir yaratıcılıkla eserlerini ortaya koydular.

101 ilkokul öğrencisinin aynı anda resim yaparak yarıştığı yarışmada, jüri değerlendirmesi sonucunda 30 resim sergilenmeye değer bulundu.

İZTB Başkanı Işınsu Kestelli yaptığı açılış konuşmasında, çocukların doğayla daha fazla buluşmasını ve çevre bilinciyle büyümesini istediklerini söyledi. Kestelli, yarışma sayesinde çocukların toprakla buluşması, ekim dikim yapması, hasat ve üretim süreçlerine katılmasının sağlanacağını ifade etti. Daha çevreci, doğayla barışık, toprağın ve üretimin değerini bilen, tarımsal alandaki büyük emeğe saygı duyan nesiller yetişmesine aracılık edeceklerini söyleyen Kestelli, dereceye giren öğrencileri tebrik etti.

Ardından söz alan İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, yeni kuşakları doğa ve tarım sevgisiyle yetiştirmeye çalıştıklarını ifade etti. Genç nesillere doğa sevgisini aşılamak ve toprağın kıymetini öğretmek gerektiğine dikkat çeken Erarslan, yaptığı konuşmada "Aziz vatanımızın en kıymetli hazinelerinden biri olan topraklarımızın bereketiyle ve geleceğimizin teminatı olan değerli çocuklarımızın heyecanıyla buradayız." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi, seçili eserlerin yer aldığı sergi ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

25-12-202325-12-202325-12-202325-12-202325-12-202325-12-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.