İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi'' Kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürleri İle Toplantı Gerçekleştirildi

''Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi'' Kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürleri İle Toplantı Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Toplantı Salonunda ''Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi'' kapsamında bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya; Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Erken Çocukluk Eğitimi Daire Başkanı Ekrem Cinoğlu, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube müdürleri, İlçe Milli Eğitim müdürleri katıldı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, okulların eğitim öğretime başlamadan önce her anlamda eksiklerinin tamamlanması gerektiğini, bu yüzden sahada iş birliği içinde olunması gerektiğini söyledi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in 24 Temmuz'da yapmış olduğu ziyarette de belirttiği gibi İzmir'e çok ciddi bir yatırım yapıldığını, bu bütçe ile çok anlamlı işler yapılabildiğini ifade etti. Kendilerine düşen görevin bu bütçeyi zamanında, yerinde, etkin ve verimli bir şekilde kullanmak olduğu, kaynak israfına gitmeden çocukların, öğretmenlerin, okulların hizmetine sunabilmek olduğunu vurguladı. El birliği içerisinde, geç olmadan, imkan dahilinde büyük onarımları ve bunun dışında tadilat benzeri diğer çalışmaları ivedi bir şekilde kendilerine bildirilmesini isteyen Yentür, güzel şeyler başaracaklarına olan inancının altını çizdi.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Erken Çocukluk Eğitimi Daire Başkanı Ekrem Cinoğlu; İzmir'de ''Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi'' bağlamında ilk defa temel eğitimdeki bütün kurumlara okul bazlı bütçe verildiğini, amaçlarının 12 Eylüle tüm okulların hazır olması için gereğinin yapılması olduğunu söyledi. 10.000 okul ile ilgili kısa bir bilgilendirme yapan Cinoğlu, projenin ana başlıkları arasında yer alan yeni anaokulu ve ana sınıfları açılması ile kurum iyileştirme faaliyetlerinden bahsetti. İyileştirme kapsamında donatım, onarım ve eğitim anlamında destekler verildiğini ifade etti. Cinoğlu hedeflerine yönelik yapılanları; yaz okulları, gezici anasınıfı, anaokulu ve öğretmenler ile okula gidemeyen çocukların evlerine gönderilen oyun sandıklarıyla örneklendirdi, ardından İlçe müdürleri ile görüş alışverişinde bulundu.16-08-202216-08-202216-08-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.