İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST 2.si öğrenciler İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'yi ziyaret etti.

TEKNOFEST 2.si öğrenciler İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'yi ziyaret etti.

İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Asım Yaşar ve Abdullah Tosun, Dünyanın ikinci Türkiye'nin en büyük havacılık festivali olan  TEKNOFEST 2019'da Robotik Yarışmaları "Tasarla Çalıştır" kategorisinde girmiş oldukları yarışmadan 2. lik ödüllü alarak döndü.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın geçen  yıl 13'ncüsünü düzenlediği Uluslararası MEB Robot Yarışmasında "Tasarla Çalıştır" kategorisinde ilk 20, "Hızlı Çizgi İzleyen Robot" kategorisinde ilk 30 ve "Yumurta Toplama" kategorisinde ilk 20'ye giren 70 takım, 17-22 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenen TEKNOFEST'te  finalist olarak yarıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı birimlerince yapılan faaliyetler ve projeler ile öğrencilerin robotları, Bakanlığın standında teknoloji severlerle buluştu.

TEKNOFEST 2019 Robotik Yarışmaları Tasarla Çalıştır kategorisinde 2. olan  Karabağlar İlçesi İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'yi ziyaret ederek düzenlenen yarışmaya katıldıkları tasarım ile ilgili Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'ye bilgi verdiler.

İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Asım YAŞAR ve Abdullah TOSUN ile beraber Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yılmaz  ve danışman öğretmen olarak İmam Hatip Akademi Projeleri kapsamında Robotik ve Kodlama Laboratuvarları kurulumu ve sürdürülebilirliği üzerine görev yapan Oktay TOPBAŞOĞLU hazır bulundu.  

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi başarılarından dolayı öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederken; "Bakanlığımızın da düzenleyicileri arasında olduğu yarışmada ilimizden İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İzmir Konak Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampusu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi dereceye girmesi bizleri mutlu etmiştir. Bu süreçte emek harcayarak başarıyı hak eden öğretmen ve öğrencilerimizi kutlarım" dedi.

 Tasarla çalıştır kategorisinde ilk üç derece içerisinde İzmir'den iki okul ödül aldı.


24-09-201924-09-201924-09-201924-09-201924-09-2019

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.