İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Taslak Ders Kitabı İnceleme ve Değerlendirme Semineri Açılış Programı' Gerçekleştirildi

'Taslak Ders Kitabı İnceleme ve Değerlendirme Semineri Açılış Programı' Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Taslak Ders Kitabı İnceleme ve Değerlendirme Semineri Açılış Programı' Karabağlar Halk Eğitimi Merkezi Salonunda gerçekleştirildi.

Seminer açılış programına; İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Ders Kitapları ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Sayın Mehmet Salih Canbal, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Ders Kitapları ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanlığı Eğitim Görevlisi Mihriban Uyar, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Ders Kitapları ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanlığı Eğitim Görevlisi Cansu Sultan Yetkin ve öğretmenler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program protokol konuşmaları ile devam etti.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Ders Kitapları ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Sayın Mehmet Salih Canbal yaptığı konuşmada ders kitapları onay sürecinin öneminden ve bu süreçte yapılan titiz çalışmalardan söz etti. Canbal, İzmir'de 2 oturum halinde düzenlenecek seminerlerde panelistlerle bir araya gelineceğini belirterek kitap inceleme sürecinin önemini vurguladı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan yaptığı konuşmada Taslak Ders Kitabı İnceleme ve Değerlendirme' seminerine ev sahipliği yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Ders Kitapları ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanlığı Eğitim Görevlisi Mihriban Uyar,  değerlendirmeye esas olacak kriterleri ve açıklamaları içeren bir sunum yaptı.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Ders Kitapları ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanlığı Eğitim Görevlisi Cansu Sultan Yetkin,  kitap inceleme sistemini içeren sunumunu gerçekleştirdi.

27-06-202227-06-202227-06-202227-06-202227-06-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.