İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü İle İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü İle İşbirliği Protokolü İmzalandı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İzmir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü arasında "İzmir´in Çocukları Sosyal Güvenliği Öğreniyor" projesinin protokolü imzalandı.

 

Sosyal Güvenlik Müdürlüğünün Buca yerleşkesindeki imza töreninde konuşan Sosyal Güvenlik İl Müdürü Ekrem Gülcemal, projenin amacının çocuklarda sosyal güvenlik bilincinin oluşturulması olduğunu belirtti.

 

Gülcemal, "İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte her ay çocuklarımızı Buca´daki yerleşkemizde ağırlayacağız ve burada sosyal güvenlik ve iş sağlığı güvenliği ile ilgili 1 sene boyunca eğitimler vereceğiz. Projenin İzmir´deki öğrenciler için hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ise, öğrencilerin sosyal güvenlik kavramalarını öğrenecekleri için mutlu olduklarını söyledi.

 

Yahşi, "Yavrularımızın eğitim öğretim hayatları devam ederken sosyal güvenlik bilincini vereceğimiz için bu projeyi çok önemsedik ve proje kapsamında Türkiye´de ilk olduğumuzu düşünüyoruz. Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğümüzün uygun gördüğü sayıda öğrencinin eğitimlerden en iyi şekilde faydalanacağına inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

 

İmza töreninin ardından Gülcemal, Buca Tuğsavul İlkokulu öğrencilerine iş güvenliği hakkında bilgiler vererek, sorularını yanıtladı.

 

12-01-201712-01-2017

12-01-2017

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.