İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Anadolu İmam Hatip Lisesinin Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Anadolu İmam Hatip Lisesinin Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

Menderes’te Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi.

İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın katılımıyla Menderes Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Anadolu İmam Hatip Lisesinin temel atma töreni gerçekleştirildi.

‘Geleceği inşa ediyoruz’ sloganından yola çıkılarak hızla hayata geçirilen yeni okulların inşasına bir yenisi daha eklendi. Okulun temel atma töreninde, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Menderes Kaymakamı Bahri Tiryaki, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Vargeloğlu, Menderes İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Yüzbaşıoğlu ve İlçe Müftüsü Ömer Çoban hazır bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı devlet yatırım programındaki 24 derslikten oluşan ve bünyesinde; spor salonu, sergi alanı, kütüphane, fen laboratuvarları, resim, müzik atölyeleri ve çok amaçlı salonu bulunan Menderes Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Anadolu İmam Hatip Lisesi, modern yapısıyla öğrencilerin hizmetine sunulacak. İnşa edilecek olan yeni okul, teknik donanımı yüksek, depreme dayanıklı, modern, engelli erişimine uygun ve Fatih Projesi ile uyumlu bir yapı olarak hizmet verecek.

Temel atma töreninde söz alan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, eğitime yapılan yatırımın, insanlığın ve ülkenin geleceğine yapılan yatırım olduğu vurgusuyla başladığı konuşmasında  “Her şeyin insana ve insan aklına odaklandığı bu çağda, evlatlarımız için öncelikle fiziki koşulları iyileştirecek çalışmalarla işe başladık. İlimizdeki eğitim yatırımlarına çok önem veriyoruz. İzmir´de derslik başına düşen öğrenci sayısı, öğretmen başına düşen öğrenci sayısı, okullaşma oranı, teknik donanım gibi birçok alanda ülke ortalamasının üzerinde değerlere ulaştık. İkili eğitimden tekli eğitime geçmek için çok ciddi bir enerji harcıyoruz.” diyerek yeni okulların yapılması noktasında planların hızlı bir şekilde hayata geçirildiğini ifade etti.

“Nitelikli eğitim imkânına kavuşturduğumuz her çocuk ile daha da büyüyor ve güçleniyoruz. Samimiyetimizi kuşanıp çıktığımız bu yolda çalışırken gece ile gündüz bir bize. Atalete kapılmadan rutine düşmeden sabır ve insicam ile hareket ediyoruz. Mesleğimiz bir gönül işidir çünkü biz insan inşa ediyoruz. Bu topraklarda daha kaliteli insan yetiştirme arzumuz oldukça çok daha güzel işlere birlikte imza atacağız.” diyen Yahşi, bugünkü temel atma töreninde hedefe bir adım daha yaklaşmanın heyecanı içinde olduğunu söyledi.

“Bugün burada Menderes Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Anadolu İmam Hatip Lisesinin temel atma töreninde bir aradayız. Milli eğitim camiası olarak biz, büyük bir aileyiz. Hepimiz aynı amaç için aynı yoldan gidiyoruz. Bu güzel ülkenin hikâyesini birlikte yazacağız. Söz konusu olan ülkemiz ve çocuklarımız olduğunda hiçbir engel bizi yolumuzdan alıkoyamaz. Derdimiz evlatlarımız ve bu mukaddes vatanı muasır medeniyetlerden daha ileriye götürmektir.” diyen Yahşi, Mustafa Kutlu’nun “Bir şey yap güzel olsun. Huzura vesile olsun, rikkate yol açsın, şevk versin, hakikate işaret etsin. Bir şey yap doğru olsun. Kalpleri yumuşatsın garibin, yolcunun zayıfın derdine derman olsun. İnsanları yalanın ve yanlışın bataklığına düşmekten korusun. Rüzgâra ve akıntıya kapılmasın; kırılsın lakin eğilip bükülmesin.” sözünü alıntıladı.

İzmir Valisi Erol Ayyıldız ise yaptığı konuşmada güzel bir okul daha inşa edileceğini ifade ederek “Eğitim, kişilerin, ailelerin ve toplumların hayatında en önemli hadisedir. Söylenmek kolaydır; onun yerine bir mum yakın. İşte bu, çare olmaktır, probleme çözüm sunmaktır.” diyerek başta İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi olmak üzere katkısı olan herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Ömer Çoban’ın dualarıyla okulun temeli atıldı.

09-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-2018

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.