İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Çocukları İçin İzmir'de Örnek İşbirliği

Şehit Çocukları İçin İzmir'de Örnek İşbirliği

Türk Kızılayı Konak Şube Başkanlığı, İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araç İşletmecileri Esnaf Odası ile İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, İzmir'de yaşayan ihtiyaç sahibi şehit çocuklarının eğitim, kırtasiye malzemesi ve okul ulaşım giderlerinin karşılanması için el ele verdi.

Bu kapsamda; İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ın da desteğiyle, bugün Valilik Binasında işbirliği protokolü imzalandı. Türk Kızılayı Konak Şube Başkanlığı İzmir'de ikamet eden ihtiyaç sahibi çocuklara eğitim bursunun yanı sıra çocukların eğitimleri için araç-gereç ihtiyaçlarını karşılayacak. İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araç İşletmecileri Esnaf Odası öğrencilerin okul servis taşımacılığını üstlenecek. Tüm bu hizmetlerden yararlanacak olan öğrenciler İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği tarafından belirlenecek.

"Sosyal Değil, Ferdi Bir Sorumluluk"

İmzaların ardından açıklamada bulunan Vali Erol Ayyıldız; "Çok güzel bir olaya imza attılar. İzmir'imizde bu güzel projeye imza attıkları için her 3 kuruma da teşekkür ediyorum. Bu anlamda bu projenin örnek bir sosyal proje olduğunu, dolayısıyla bunların diğer projelere de örnek teşkil edeceğini düşünüyorum. Her şeyden önce bize emanet olan şehit aileleri ve onların yakınlarına bu yapılanlar hiçbir zaman karşılık olmaz ama biz her zaman diyoruz ki, bu konuda bize ne düşer?  Bu anlamda da bunu bir sosyal sorumluluk değil, ferdi sorumluluk olarak kabul ederek yapmaya çalışıyoruz. Bu bizim mecburiyetimiz ve görevimiz diyoruz. Bu görevi de ne kadar yerine getirirsek o kadar kendimizi mutlu hissediyoruz." dedi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi ise imzalanan protokole ilişkin olarak; "İyiliğin şefkat elini ihtiyacı olana uzatan Türk Kızılay'ı, kurulduğu günden bu yana beşerin hayrını gözeterek ülkemizin adını bu coğrafyaya altın harflerle yazdırmıştır. Vicdanın, adaletin erdemin hulasa insanlığın hakka bakan suretine dair ne varsa çatısının altında toplayan bu kurum, ülkemizin de gururudur. Milletimizin yüce gönüllülüğün ifadesi olan Türk Kızılay'ı şimdi de bize bu toprakları vatan kılan, ay yıldızlı bayrağımızı ebediyetin göğünde dalgalandıran aziz şehitlerimizin kıymetli emaneti evlatlarına kol kanat geriyor. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimizde böylesine anlamlı bir protokole imza atmaktan dolayı gururluyuz mutluyuz."   dedi.

"İnşallah Tüm Türkiye'ye Örnek Olur"

Türk Kızılay'ı Konak Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu Başkanı Ömür Şanlı; "Biz Kızılay olarak şehit ailelerimizin çocuklarının burs ve kırtasiye yardımlarını yapacağız. İnşallah bu protokol tüm Türkiye'ye örnek olur." diyerek Vali Erol Ayyıldız'a teşekkür etti.

İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adil Ağın da Valiye teşekkür ederek; "Biz de Sayın Valimizin himayesinde şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkılması hususunda imzaladığımız bu protokolün diğer illere örnek olmasını diliyoruz" dedi.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.