İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehidin Adının Verildiği Okulda Karne Töreni Gerçekleşti

Şehidin Adının Verildiği Okulda Karne Töreni Gerçekleşti

Şehidin Adının Verildiği Okulda Karne Töreni Gerçekleşti

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının tamamlanmasıyla birlikte İzmir'de 765 bin 404 öğrenci karnesini aldı. Buca Şehit Hüseyin Şimşek'in adının verildiği okulda, il protokolünün katılımıyla karne töreni gerçekleştirildi.

İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban ve İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin katıldığı törende; İzmir Vali Yardımcısı Fatih Kızıltoprak, Buca Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, Şehit Hüseyin Şimşek'in ailesi ve silah arkadaşları da hazır bulundu. Anma töreninde Şehit Hüseyin Şimşek'in kızı Öykü Gökçen Şimşek'in babasıyla ilgili hislerini paylaştığı konuşma, dinleyenleri duygulandırdı.

'Vatanımız, Aziz Şehitlerimizin Fedakârlığı Sayesinde Ayakta'

Törende konuşan İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, "Burası güzel ama zor bir coğrafya. Vatanımız, aziz şehitlerimizin fedakârlığı sayesinde ayakta kalabiliyor. Biz de onların sayesinde huzur ve refah içerisinde bu ülkede yaşayabiliyoruz. Allah bu ülkenin güvenliğini sağlayan asker, polis, jandarma mensubu hiç bir güvenlik birimimizin ayağına taş değdirmesin,  onları muhafaza etsin. İnşallah bu şehitlerimiz de son şehitlerimiz olur." diye konuştu.

Programda, Buca Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından 'Kahramanların Ölümü' adlı kahramanlık şiiri ve şehidin en sevdiği türkü olan 'Şehitler Ölmez' türküsü seslendirildi.

'Tatilde Sanatla, Sporla ve Kitaplarla Zaman Geçirin'

Ardından sınıfları gezen Vali Elban, İl Müdürü Yahşi ve protokol üyeleri karne dağıttı. Karnelerini alan öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Vali Elban, öğrencilere yaz tatilinde kitap okuyup spor yapmalarını tavsiye etti. Dr. Yahşi de, öğrencilere tatilde sanatla, sporla ve kitaplarla iç içe kaliteli zaman geçirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Sınıfları ziyaret edip heyecan içindeki öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Elban ve İl Müdürü Yahşi, karne ve hediyelerin verilmesinin ardından öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya geldi. Öğretmenlere aileleriyle birlikte iyi bir bayram geçirmeleri temennisinde bulunan Vali Elban ve İl Müdürü Yahşi, yıl boyu gösterdikleri emek, çaba ve gayret için hepsine teşekkür etti.


14-06-202414-06-202414-06-202414-06-202414-06-202414-06-2024

 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.