İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Saygıdeğer Hanımefendi, Sümeyye Erdoğan Bayraktar İzmir’de Öğrencilerin Sorularını Cevapladı

İzmir Ömer Halis Demir İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelen Sümeyye Erdoğan Bayraktar öğrencilere “Tembellik yapmak lüksümüz yok” dedi.
Saygıdeğer Hanımefendi, Sümeyye Erdoğan Bayraktar İzmir’de Öğrencilerin Sorularını Cevapladı

Sümeyye Erdoğan’ın eğitim üzerine öğrencilerle yaptığı konuşmada,  İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları; M. Fatih Vargeloğlu, Harun Yazar, çok sayıda öğretmen ve öğrenci hazır bulundu.

 

Başarılı olmak üzerine yapmış olduğu konuşmada; “Savaş meydanlarında vatan uğruna canını feda etmek ne kadar kahramanlıksa, Hak için mücadele etmek te o kadar kahramanlıktır diyen Sümeyye Erdoğan Bayraktar, öğrencilere özgür olmanın kendi iradelerinden geçtiğini söyledi.

 

“Başarılı insanlara dikkat edin. Tarih boyunca başarılı insanlar kendi arzu ve isteklerinin üzerinde iradelerini hâkim kılmışlardır. İnsanlar arasındaki farklarda yetenek ve kabiliyetler önemli olsa da asıl başarıyı getiren iradenize söz geçirmektir. İrade ise bu yaşlarda eğitilir. Nefsimizi erdemlerimizle eğittiğimizde büyük zaferi kazanmış oluruz. Zira bu zaferi insanlık adına kazanmak zorundayız. İradelerini eğitebilen insanlar başarıyı yakalamıştır.   Sizler de ülkemizi daha ileriye götürmek, dünya üzerinde büyük devlet olarak yazmak için iradenizi eğitmek, onu eğiterek başarıyı yakalamak için çaba göstermelisiniz.”   dedi.

 

Sohbet şeklinde gerçekleşen konuşmada Erdoğan, kendi öğrencilik yıllarında ki hatıralarını öğrencilerle paylaştı.

 

Dünyanın geleceğinin Müslümanların iradesine bağlı olduğunu vurgulayan Hanımefendi; Dünyada insanların bir kısmı temiz içme suyuna bile sahip değilken diğer kısmı obezite ile savaşıyor” diyerek, gençlere  “Sizler dünyayı değiştirebilirsiniz ” diye seslendi.

 

“Sizler dünyayı değiştirebilirsiniz” diye seslendiği öğrencilere akademik başarılarının yanında sportif ve sosyal faaliyetlerde aktif olmaları konusunda da önerilerde bulundu.

 

Öğrencilere başarıya ulaşmak için idealist olmaları önerisinde bulunan Erdoğan Bayraktar, “ İdealist olmak dertli olmaktır. İnsana ve topluma dair sorunları görüp dertlenmektir. O sorunları çözmek istemektir idealist olmak. Tabi burada bir kritik nokta var. Çok sorunlar görüyoruz. İnternet sitelerinden okuyoruz bize sunulan yüz kırk karakterden öğreniyoruz. Yüz kırk karakterler bizi dertli yapmaz. O sorunu derinlemesine öğrenip sorunun içine girerek mücadele etmemiz gerekir. O sorunu yaşayanların arasına girip onlarla hasbıhal etmek gerekir. İşte ancak bu dertlenme olduğu zaman insan o sorunların üstesinden gelmek ister, işte idealist olmak budur “ dedi.

 

Büyük hedefleri gerçekleştirenlerde bizler gibiydi diyerek öğrencilerin kendilerini büyük hedeflere adamasını istedi.

 

Öğrencilerin sorularını kabul eden Hanımefendi Sümeyye Erdoğan Bayraktar İzmir’de ve öğrencilerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ı okulda ve öğrencilerle birlikte misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

 

21-12-201621-12-2016

21-12-201621-12-2016

21-12-201621-12-2016

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.