İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek'' Yarışması'nda Dereceye Girenler Ödüllendirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 'Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması'nda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.
''Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek'' Yarışması'nda Dereceye Girenler Ödüllendirildi

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında imzalanan protokol doğrultusunda düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda gerçekleşen ödül törenine; İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, Yeşilay Cemiyeti İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Yiğit, yarışmada ödül alan öğrenciler, aileleri, öğretmenleri ve okul yöneticileri katıldı.

Edebi kategori ve görsel sanatlar kategorisinde düzenlenen yarışmaya İzmir'den 2208 eser başvurdu. Her iki alanda ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde birinci olan öğrencilere ödülleri ve başarı belgeleri İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi ve Yeşilay Cemiyeti İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü tarafından verildi.

Milli Eğitim Bakanlığının toplumu zararlı alışkanlıklardan korumak ve gençleri bağımlılıklara karşı duyarlı, sağlıklı ve üretken hale getirmek amacıyla hayata geçirdiği pek çok çalışmadan biri olan 'Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması' her yıl düzenleniyor. Yarışmayla, çocukları ve gençleri zararlı alışkanlıklardan korumak, daha sağlıklı bir hayat sürmelerine katkıda bulunmak ve teknolojinin doğru kullanımı amaçlanıyor.

'Bağımlılık' konulu yarışmada; ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde öğrenim gören öğrenciler tarafından hazırlanan görsel ve edebi kategorilerdeki eserler değerlendiriliyor.

Ödül töreninde konuşan Yeşilay Cemiyeti İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, Yeşilay'ın 101. yılını kutlamanın mutluğunu yaşadıklarını belirtti. Yalnız Türkiye'de değil dünyanın 80 ülkesinde de bağımlılıkla mücadele ettiklerini kaydeden Ülkü, Yeşilay'ın faaliyetleri ve yürüttüğü projelerle ilgili bilgi verdi.

"Vatanı Korumak Nesilleri Korumaktır"

Ödül alan öğrencileri tebrik eden İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, şöyle konuştu: "Vatanı korumak, nesilleri korumaktır. Bağımlılıkla mücadele topyekûn bir seferberlik halidir. Evlatlarımızın ruhsal ve bedensel sağlığı hepimizin önceliğidir. Sayın Valimizin önderliğinde Yeşilay ile birlikte madde bağımlılığından dijital bağımlılığa kadar geniş bir yelpazede çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda öğrencilerimizin ailelerine ulaşıyor, velileri, öğrenci ve öğretmenlerimizi bilinçlendiriyoruz. Bu bilinci tüm İzmir'e dalga dalga yayma konusunda Yeşilay'ımızın çalışmalarına yürekten destek veriyoruz."

25-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-2021

 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.