İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi'' Ödülleri Sahiplerini Buldu

''Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi'' Ödülleri Sahiplerini Buldu

"Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi" Ödülleri Sahiplerini Buldu

Milli eğitim bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde gerçekleştirilen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi" kapsamında düzenlenen yarışmanın ödül töreni İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Pandemi tedbirleri doğrultusunda fiziksel mesafe kurallarına dikkat edilerek yapılan törene; İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, Yeşilay İzmir Şubesi Başkanı Ümit Ülkü, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Yiğit, idareciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli şekilde yetişmeleri, bu alışkanlıkların olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramaları amacıyla hayata geçirilen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi" kapsamında görsel eserler ve edebi metinler dallarında yapılan yarışmanın il birincilik ödülleri sahiplerini buldu.

Yeşilay Cemiyeti Olarak Bağımlılıkla Mücadelemize Yüz Yıldır Devam Ediyoruz.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından ödül töreni açılış konuşmasını yapan Yeşilay İzmir Şubesi Başkanı Ümit Ülkü; "Bu yıl yüzüncü yılını kutladığımız Yeşilay Cemiyeti olarak her türlü bağımlılıkla mücadelemize yüz yıldır kararlılıkla devam ediyoruz. On yıldır düzenlemekte olduğumuz bu yarışmada yeniden bir aradayız.  Bizlere çalışmalarımızda destek olan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'ye ve değerli ekibine çok teşekkür ediyorum.  "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi" ile Yeşilay olarak çocuklarımızın bağımlılıkla ilgili her türlü mücadeleyi başarıyla bilinçli bir şekilde yapmalarını amaçladık. Öğretmenlerimiz de öğrencilerine bağımlılıkla mücadele etme noktasında bilinç kazandırmak üzere gayret gösterdiler. Gençlerimiz 4600'ün üzerinde eserle il genelinde katılım sağladılar. Bugün yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi yetiştiren öğretmenlerini ve çocuklarımıza destek olan ailelerini kutluyorum." dedi.

Her Türlü Bağımlılığa Karşı Mücadelemizi Kararlılıkla Sürdürüyoruz.

Programda söz alan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi şunları kaydetti: "Pandeminin etkisini yoğun olarak gösterdiği bu günlerde ülkemizin önemli kurumlarından biri olan Yeşilay Cemiyeti  ile birlikte her türlü bağımlılığa karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Yeşilay ile birlikte ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz projelerle gelecek nesli bağımlılıklardan korumak için önemli çalışmalara imza atıyoruz. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Yeşilay'ın projelerine 850 bin öğrencimizle yürekten destekliyoruz, katılıyoruz. Bugün "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi" çalışmaları kapsamında düzenlenen yarışmada ödül alan öğrencilerimizi ve onları destekleyen öğretmenlerini ve ailelerini tebrik ediyorum." dedi.

Bağımlılıkla Alakalı Her Konuda Yüreğimizi Ortaya Koymaya Hazırız

Yahşi sözlerine şöyle devam etti; "Biz hiçbir öğrencimizin madde ve teknoloji bağımlılığı tuzağına düşmesini istemiyoruz. Bir milletin en kıymetli hazinesi en büyük güç kaynağı ruhen zihnen bedenen sağlıklı nesillerdir. Bir evladımızın dahi bu tuzağa düşmesini kabul edemeyiz. Bizim bu karanlık dehlizlerde kaybedecek bir tane evladımız yok. Bu anlamda farkındalık gösteren ciddi çalışmalar ortaya koymaya gayretiyle yolumuza devam ediyoruz. En kıymetli emanetimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize küçük yaşlardan itibaren mutlaka bağımlılıkla mücadele bilincini kazandırmalıyız. Bu bilinci dalga dalga İzmir'e yayama konusunda İzmir eğitim ailesi olarak Yeşilay'ımızın çalışmalarına yürekten destek veriyoruz. Bağımlılıkla alakalı her konuda yüreğimizi ortaya koymaya hazırız. Bu konuda yapılacak her çalışmanın içinde olmak anne, baba eğitimci ayırt etmeden toplumun her kesiminin sorumluluğudur. Her şeyden evvel bir insanlık vazifesidir."

Programın sonunda "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi" kapsamında düzenlenen yarışmada birinci olan öğrenciler ödülleriyle buluştu.

Görsel eser dalında birincilik kazanan ilkokul kategorisinde, Aliağa Atatürk İlkokulu öğrencisi Ayşe Dengiz, ortaokul kategorisinde Kemalpaşa 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Ortaokulu öğrencisi Ekin Aydın, lise kategorisinde Karşıyaka Lisesi öğrencisi Berfin Şengezer'e ödülleri Yeşilay İzmir Şubesi Başkanı Ümit Ülkü tarafından veridi.

Edebi eser dalında birincilik kazanan ilkokul kategorisinde Karaburun İlkokulu öğrencisi Kübra Elif Kılıç, ortaokul kategorisinde Bayraklı Osman Çınar Ortaokulu öğrencisi Çağrı Cennet, lise kategorisinde Özel Tire Kocatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Cem Kaan Çetindoğan  ödüllerini İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'den aldı.

 

01-10-202001-10-202001-10-202001-10-202001-10-202001-10-202001-10-202001-10-202001-10-202001-10-202001-10-202001-10-202001-10-202001-10-202001-10-202001-10-202001-10-202001-10-202001-10-202001-10-202001-10-202001-10-2020

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.