İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ROMAN VATANDAŞLARA YÖNELİK İL EYLEM PLANI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

ROMAN VATANDAŞLARA YÖNELİK İL EYLEM PLANI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yürütücüsü olduğu İzmir Valiliği uhdesinde çalışmaları yapılan "Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi ve Eylem Planı" na yönelik İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu'nda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya, İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan başkanlığında, ilçe milli eğitim müdür, müdür yardımcıları ve eğitim yöneticileri katıldı.

Roman Vatandaşlara Yönelik Yeni Strateji Belgesi ve Eylem Planına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi kapsamında İl Eylem Planı çalışmalarının yapılması planlandı.

Buna göre, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 20 ilçede bulunan 172 okul ve kurum paydaşları ile yapılan toplantıda; 2023-2025 yılları arasında yürütülecek eylemler, faaliyetler ve alt faaliyetlerden bahsedildi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, "Ülke olarak önceliğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimiz için çalışıyoruz. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her çocuğun kaliteli eğitim alarak bir üst öğrenime yönlendirilmesi gerekliliği ve yaptıklarımızın geleceği şekillendireceği bilinciyle her geçen gün yeni ve geliştirici çalışmalar yapıyoruz. Bundan sonra da sağlıklı koordinasyon sağlayarak en iyi hizmeti vereceğimize inanıyorum." dedi.

Roman çocuklarımız özelinde tüm dezavantajlı öğrencilere katkı sağlanacağını ifade eden Erarslan, hazırlanan eylem planının yol haritasını ve gerçekleştirilme şartlarını değerlendirerek tüm paydaşlara teşekkür etti.

07-11-202307-11-202307-11-202307-11-202307-11-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.