İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"RoboKodlar İklim Krizi İçin Buluşuyor" İzmir Özel Turnuvası Başladıİzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü EBA İçerik Geliştirme Ekibi ve Bilim Kahramanları Derneği işbirliği ile "RoboKodlar İklim Krizi İçin Buluşuyor"  Dünya Robot Olimpiyatı İzmir Özel Turnuvası düzenlendi.

Turnuva, İzmir'de  öğrenim gören öğrencilerin iklim değişikliği konusunda farkındalıklarını arttırmak, fosil yakıtlardan sera gazı salınmasını önlemek veya sera gazı emilimini arttırmak için robotik bilgisi kullanarak yenilikçi çözümler oluşturmalarını sağlamak amacıyla düzenlendi. Turnuva için başvurular elektronik ortamda alındı ve Bilim Kahramanları Derneği tarafından takım koçlarına eğitim verildi. Okul takımları yaptıkları çalışmalara dair video ve raporları jüri değerlendirmesi için sisteme yükledi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında düzenlenen turnuvada ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinden oluşan 36 takım 2 gün boyunca hazırlamış oldukları projeleri sunacak.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür "RoboKodlar İklim Krizi İçin Buluşuyor"  'Dünya Robot Olimpiyatı İzmir Özel Turnuvası'nın il gününde  öğrencilerle bir araya geldi ve takımlara başarılar diledi. Yentür, ayrıca takımların proje sunumlarını dinledi.

'Dünya Robot Olimpiyatı İzmir Özel Turnuvası birinci gün ödülleri belli oldu.

Açık Klasman Minikler Ödülleri alanında Forest Team birinci olurken, Duyarlı NFK ikinciliğe, Roboksk ise üçüncülüğe değer bulundu.

Açık Klasman Küçük Yıldızlar Ödülleri alanında birinciliği Alpha Solaris takımı aldı, ŞAKRNaTHOR ikinciliğe, Robokod Denge takımı ise üçüncülüğe layık görüldü.

18-12-202118-12-202118-12-2021

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.