İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rahat Uyu Şehidim Vatan Bize Emanet

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Konak Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda "Şehit Eşleri Şehadeti Anlatıyor" konulu söyleşi düzenlendi.
Rahat Uyu Şehidim Vatan Bize Emanet

 16-11-201716-11-201716-11-201716-11-201716-11-201716-11-201716-11-2017

Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından, 15 Temmuz şehitleri anısına hazırlanan video izlendi. Bu sırada şehit eşlerinin gözyaşı döktüğü görüldü.

İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, öğrencilere akademik kariyerlerinin yanı sıra çevrelerinde olanlara da duyarlı bilinçli bir gençlik yetiştirme arzusu içerisinde olduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Milletimizin yüksek ahlaki özelliklerinin başında gelen vefa duygusu ile çocuklarımıza ecdadının kahramanlıklarını öğretmek için üzerimize düşeni yapacağız. Böylelikle tarihini ve kutsal değerlerini özümseyen evlatlarımız daha büyük işler yapmak için çıkacakları yolda geçmişten aldıkları dersle geleceği teminat altına alan bir nesil olacaktır. Milli Eğitim camiası olarak atalarımızın canı pahasına bize emanet ettiği tam bağımsızlık meşalesini yılmadan, yorulmadan ve ne olursa olsun umudumuzu kaybetmeden gelecek nesillere kararlılıkla taşıyacağız.”

Bu kapsamda çalışmalarını sürdürdüklerini aktaran Erarslan, "Hep birlikte diyoruz ki şehitlerimiz rahat uyuyun, vatan bizlere gençlere emanet. Bizler düşündük ki kitapta öğrendiğiniz temel bilgilerin yanı sıra bazı duyguları özel misafirlerimizden dinleyin. Her duyguyu anlayabiliriz ama yaşamadığımız zaman tam idrak edemeyebiliriz, bu nedenle şehitlerimizin yakınlarından ve gazilerimizden şehadeti dinleyelim." dedi.  

Vatan için, bayrak için, bizim için makamında şehit edildi

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Özel Harekât Şube Müdürü Dursun Acar´ın eşi Özgül Acar, öğrencilere "Yanlış yetiştirilen bir neslin bize yaşattıklarının izlerini silmek için sizlere ihtiyacımız var. Sizler düzgün yetişin ki bu ülke geleceği 15 Temmuz gibi karanlık bir gece yaşamasın." dedi.

Şehit özel harekât polisi Ahmet Atilla Güneş´in eşi Sibel Güneş, "Onlar evden çıkarken ´Sefer bizim, zafer senin. Rabb´im bize şanlı zaferlerinle yardım et´ diyen Allah´ın kullarıydı." dedi.

Şehit Kaymakam Safitürk´ün ablası Ayşe Türkhan, "Burada güvenli bir hayat yaşayalım diye içimizden birileri çok büyük bedeller ödüyor" dedi.

İstanbul´da 15 Temmuz gecesi darbe girişimine karşı durmak için sokağa çıkan ve açılan ateş sonucu gazi olan Safiye Bayat, bir daha o günlerin yaşanmaması için birlik ve beraberliğin kuvvetlenmesi gerektiğini söyledi.

Anadolu topraklarına girildiği günden beri mücadelenin devam ettiğini anlatan Bayat, "Biz yaşadığımız toprağı, bayrağımızı, insanlarımızı çok sevdik. Bunun için bizi çekemeyen hainler, bizden gibi görünerek içimize sızdı. Yaptıkları çok haince. Öncelikle askerlerimizin o güzel üniformalarını çaldılar, sonra mühimmatlarını. Gizlendiler. Ama insanlık silahı doğrultmak ve tetiği çekmekle biter, insanlığı bitirdiler." dedi.

 

Programın son bölümünde şehit yakınları öğrencilerden gelen soruları yanıtlandı. İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan şehitlerin adına dikilmek üzere ağaç fidanı sertifikalarını şehit yakınlarına taktim etti.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.