İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İzmir Gönüllülük Zirvesi" Türk Kızılay’ı İzmir Şubesi Tarafından Konak Atatürk Kültür Merkezi´ nde Gerçekleştirildi.

"İzmir Gönüllülük Zirvesi" Türk Kızılay’ı İzmir Şubesi Tarafından Konak Atatürk Kültür Merkezi´ nde Gerçekleştirildi.

 Türk Kızılay’ı İzmir Şubesince gerçekleştirilen programda Türk Kızılay’ının yaptığı sosyal etkinlikler, projeler ve eğitim faaliyetleri gün boyunca konuklara anlatıldı.

 İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu´nun seslendirdiği birbirinden güzel eserler ile başlayan programda açılış konuşmasını yapan İzmir Kızılay Şube Başkanı Kerem Baykalmış "Dünya Gönüllülük Haftası" çerçevesinde bir araya geldiklerini belirterek izleyicilere başta bu güzel anları yaşatan İzmir Otizm Orkestrası ve Korosuna teşekkür etti. 150 yıl önce Hilal-i Ahmer Cemiyeti olarak kurulan Kızılay ´ın iyilik ve insanlık hareketinin bir ferdi olarak burada olduklarını dile getirdi. Alan el ile veren el arasında köprü olduklarını vurguladı.

 Programda bir konuşma yapan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi "Asırlar boyu bizi bir arada tutma noktasında adeta bir tutkal vazifesi gösteren, milletimizin gücüne güç katan değerlerin başında, yardımlaşma tutkumuz gelir. Tarihteki yolculuğuna Hilal-i Ahmer Cemiyeti adı ile başlayan, yıllardır gerek ülkemizde gerekse dünyada mazlumlara kol kanat geren Kızılay’ın bu çalışmasında katılımcı olmaktan mutluluk duyuyorum." dedi.

 “Bu memlekette ecdadımız, güz baharda hicret edemeyen leylekler için vakıflar yapmışlardı. Onlar güz baharda hicret edemeyen leylekler için vakıflar yapmışlardı. Onlar yardımlaşmayı, onlar muaveneti ve tenasühü biliyorlardı. Kurdun kuşun bile görülüp gözetildiği bir cemiyette insanlar geleceklerinden eminlerdi.” Diyor Fethi Gemuhluoğlu.” diye konuştu.

 Aziz milletimizin yaradılışından gelen yardımlaşma ve dayanışma duygusunun bu çatıda kurumsallaşarak dünyada örnek gösterilen bir yapı halini almasından dolayı gururluyuz. İhtiyacı görmek için fazlası gerekir. Toplum olarak hep birlikte elimizi taşın altına sokabilirsek işte o zaman el birliği gönül birliği yapmış oluruz. Mevlana’nın sözünde olduğu gibi “ Bize, bir lütuf gibi saadet bağışlayan değil, bizde mesuliyet şuuru yaratan insan lazım.” dedi

Milletimize, insanlığa hizmete ve hürmete gönüllüyüz.

Yahşi, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; kuracakları gönül köprüleri ile iyiliği, merhameti ve vicdanı taşımaya, garibin mazlumun zayıfın derdine derman olmaya gönüllü olduklarını vurguladı ve mazlumun gözyaşını silmenin bütün insanlığın görevi olduğunu dile getirdi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi “Gönüllülüğün terminolojideki karşılığı ile değil yüreklerdeki manası ile rıza makamına mazhar olabilmek için evlatlarımızı bilinçli, duyarlı, fedakâr ve başkalarının dertleriyle dertlenen karakterli nesiller olarak yetiştirebilmeyi hedefliyoruz. Sosyal sorumluluk bilincini kazana çocuklarımızın ruhlarına, iyiliğin tohumlarını atıp ülkemizde iyilik atıp ülkemizde iyilik iklimi oluşturabilirsek işte gerçek başarı budur.” dedi.

 “Öğrencilerimizin hayat karşı farkındalıklarını artırmak, insana ve çevreye duyarlı bireyler olarak yetişmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Öğrencilerimizin sadece akademik başarıya odaklı yetişmeleri, gelişimlerini eksik bırakacaktır. Başarılı öğrenci olmanın yanında iyi insan olmanın da önemine vakıf bir nesille geleceğe güvenle bakabiliriz. Evlatlarımıza bizi biz yapan değerlerin başında gelen yardımlaşma duygusunu benimsetirken gönüllü olarak katılacakları sosyal yardımlaşma çalışmalarını yürekten destekliyoruz. Bu duygular ile sözlerime son verirken sizleri sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.” diyerek sözlerine son verdi.

 Tüm gün devam eden İzmir Gönüllülük Zirvesi konuşmacıların konuklara verdikleri bilgilendirmeler, dans gösterisi ile son buldu.

05-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-2018

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.