İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Bende Varım Projesi" Finali İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Düzenlenen Törenler Final Yaptı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, "Nitelikli, uygulanabilirliği ve karşılığı olan, çocuklarımıza dokunacak projeler üretmeliyiz"
"Bende Varım Projesi"  Finali İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Düzenlenen Törenler Final Yaptı

2017 Kasım ayında başlayan İzmir´de yenilikçi, özgün okullarda uygulanan projelerin yer aldığı İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Bende Varım Projesi" son buldu. Proje kapsamında farklı projeler üreten öğretmen ve okul müdürlerine İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi tarafından sertifikaları verildi.

Özel eğitim, çevre, okuma, kişisel gelişim, geri dönüşüm, akademik başarı, okul-aile işbirliği, iletişim ve diyaloğun artırılması, fen ve deney, uzay, gelenekler, müzik, matematik alanlarına yönelik çalışmaların yer aldığı projelere dahil olan öğretmenler il geneli MEB 2023 Belgesi doğrultusunda yeni projeler geliştirecek.

"Bu toprakları vatan yapan, bu ülkeye değer katan; özveri ile çalışan eğitimciler olacaktır"

Seçkin, güzel söz söyleyen güzelliğin hayrın merhametin adaletin ve bilimin adına yürütülecek bu projeye bende varım diyen her öğretmenimize müdürümüze ses verdiği için çok teşekkür ediyorum" diyerek sertifika töreninde konuşmasına başlayan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, "İzmir´de çocuklarımızın donanımlı, dünyaya meydan okuyabilecek kadar akademik ve büyük kültürel alt yapıya sahip çocuklar yetiştirmeliyiz. Güzel bir coğrafyamız var ama bunun dışında toprak üstü en büyük değerimiz gençlerimiz. Nitelikli, uygulanabilirliği ve karşılığı olan, çocuklarımıza dokunacak projeler üretmeliyiz. İnsanları yormaktan başka işe yaramayan projelerle ilgili bir talebimiz yok. Akademik, kültürel, sportif, akademik anlamda çocuklarımızı yetiştirecek projeleri üretelim. Ne olur heyecanınızı yıllar geçse de koruyun. Öğrencilerin, öğretmenlerinin heyecanına ve sevgisine ihtiyacı vardır. Eğer bu ikisi olmazsa çocuklarımız kurur. Bilgi artık kenarda duran çok basit bir şey, bizim onlara duyguyu öğretmemiz gerekiyor. Samimiyet, sevgi ve heyecanla çalışırsanız bu ülkenin en değerli varlığı olan gençliğe ve evlatlarımıza muhteşem bir şey yapmış olacaksınız. Projelerinizle ilgili maddi desteği sağlayacağım" diye konuştu.

"Söz konusu olan ülkemiz ve çocuklarımız olduğunda hiçbir engel bizi yolumuzdan alıkoyamaz"

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, "Birbirini destekleyen birbirinin devamı şeklinde olan, ulusal ve uluslararası düzeyde fikirler ortaya koyabilecek bu çalışmamız, bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyon belgesi ile de uyumlu. Fikirlerimiz yan yana açan rengârenk çiçekler gibi vatan toprağında yeşerirken okullar arasındaki kalite farkını da asgariye indirmeye yardımcı olacaktır. İlimizin her köşesinden gelen kıymetli paylaşımlardan tüm okullarımız istifade edebilecek. Fikri ve teoriyi pratiğe taşıyan projemizle öğretmenlerimiz geleceğin inşasında aktif rol alacaklar. Değerli Meslektaşlarım aklımızı ve gönlümüzü koyduğumuz bu yolda geceyi gündüzü eş tutup çalışacağız. Söz konusu olan ülkemiz ve çocuklarımız olduğunda hiçbir engel bizi yolumuzdan alıkoyamaz. Bu güzel ülkenin hikâyesini birlikte yazacağız. Bu duygularla sizleri selamlarken çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar diliyorum" dedi.

 "Toplamda 25 proje diğer projeler ile entegre edilerek il geneli uygulanması planlanıyor"

Projenin amacına değinerek,  resmi/özel okul ve kurumlarda uygulanmış veya öneri niteliğinde olan özgün, kaliteli çalışmaları/projeleri belirleyerek ortaya çıkarmak, yaygınlaştırmak ve paylaşımını sağlamak olduğunu kaydeden İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Eraslan , "Müdürlüğümüz bünyesinde resmi/özel okul ve kurumlarda farklılık ortaya koyan çalışmaların/projelerin tespiti ve il geneli yaygınlaştırılması amacıyla “Ben de Varım Projesi” ARGE Birimizce titizlikle yürütüldü. Kasım 2017 Başvuru döneminde Ben de Varım Proje sistemine 245 başvuru gerçekleştirildi ve ilk aşama değerlendirmelerinin ardından 170 proje temsilcisi Mart 2018 de proje görüşmelerine davet edildi. Projeye 78 Lise, 45 ortaokul, 73 ilkokul ile diğer türden kurumlar başvuru yaptı. Başvurular; özel eğitim, çevre, okuma/kişisel gelişim, geri dönüşüm, akademik başarı, okul-aile işbirliği, iletişim ve diyaloğun artırılması, fen ve deney, uzay, gelenekler, müzik, matematik alanlarına yönelik çalışmalar/projeler içeriyordu. Bu sürece dahil olan öğretmenlerimizle çalışma ekipleri kurulacak ve il geneli MEB Vizyon 2023 Belgesi doğrultusunda uygulamaya yönelik projeler geliştirilecek. Yenilikçi, fark yaratan uygulamalar projeler süreci, uygulama aşamaları detaylı olarak ele alındı, temsilcilerle birlikte değerlendirmeler yapıldı. Her komisyonun çalışması değerlendirilerek, toplamda 25 proje diğer projeler ile entegre edilerek il geneli uygulanması planlanıyor" sözlerini kaydetti.

09-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-2018

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.