İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pastacılık Dalı Öğrencilerinden İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi’ye Ziyaret

Pastacılık Dalı Öğrencilerinden İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi’ye Ziyaret

Pastacılık Dalı Öğrencilerinden İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi’ye Ziyaret

Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü-5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pastacılık Dalı öğrencileri, kendi ürünlerini sunmak üzere İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi’yi ziyaret etti.

Geçtiğimiz yıl, Uluslararası Gastronomi Fuarında gümüş madalya almaya hak kazanan Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü-5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pastacılık dalı öğrencileri farklı çalışmalara imza atıyor.

Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü-5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pastacılık Dalı öğrencileri, ziyarette ürünlerini İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi’ye sundu.

Tüm atölye çalışmalarını ünlü pastane ve otellerde yapan öğrenciler, birbirinden ilginç tasarımlı pasta, kurabiye ve hamur işlerine imza atıyor. Eğitimlerde klasik Türk mutfağı lezzetlerinin yanı sıra şeker hamurundan yaptıkları özel tasarım pasta ve kurabiyelerle de parmak ısırtan öğrenciler böylelikle pastacılığın püf noktalarını öğreniyor.

Okulun 2018 yılında başlattığı ve halen devam eden Türkiye’nin en yüksek bütçeli Erasmus projesi ile Almanya’da staj imkânı elde eden öğrenciler, bu sayede mesleki bilgilerini artırarak çalışmaları yerinde izleme şansı buldu.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek meslek liselerinde öğrenim gören öğrencilerin sektörün önemli bir sacayağı olduğunu kaydetti.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak mesleki eğitime verdikleri önemi vurgulayan Yahşi,

“Mesleki ve teknik eğitimin gerek ilimiz gerekse ülkemiz için önemini ve hassasiyetini çok iyi biliyoruz. Mesleki ve teknik eğitim veren çok nitelikli okullarımız ve öğretmenlerimiz var. Sektörle iç içe çalışarak sektörün ihtiyacını karşılayacak öğrenciler yetiştiriyoruz. Bugün burada öğrencilerimiz, bizlere meslek liselerinde birbirinden farklı ve güzel çalışmalara imza atıldığını bir kez daha kanıtlamış oldu.” dedi.

Son zamanlarda pastacılık sektörünün büyük bir ilerleme kaydettiğini sözlerine ekleyen Yahşi, öğrencilere “Öğrenmekten vazgeçmeyin, sürekli okuyun, çalışın, kendinizi geliştirin. Arayan eleman değil, aranan eleman olun.” tavsiyesinde bulundu.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, yaptıkları çalışmalardan dolayı okul müdürü Celal Gülcan’ı ve öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

22-02-201922-02-201922-02-2019

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.