İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Öğrencilerimize Eğitim Projemiz

Özel Öğrencilerimize Eğitim Projemiz

Özel Öğrencilerimize Eğitim Projemiz

24-11-2016

İzmir´de, özel gereksinimle bireyleri mesleki ve teknik eğitimle hayata hazırlamak amacıyla hazırladığımız  "Özel Eğitimde Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Geliştirilmesi" projemize başlandı.

Projenin başlatılması için İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde  yapılan etkinlikte konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Yahşi, özel öğrencilerle ilgili projeleri eğitim politikalarında ilk sıraya koyduklarını belirtti.

Devletin özel çocuklarla ilgili politikalarına işaret eden il milli eğitim müdürümüz, "Bütün özel öğrenciler, sabahları evlerinden hostesiyle birlikte alınmakta ve yemeği ikram edilmekte, birden fazla öğretmen tahsis edilip iyi bir eğitim öğretim verilmektedir. İlimizde 55´e yakın özel eğitim merkezi var. Rehberlik araştırma merkezlerinin arttırılması konusunda çalışmalarımız var." diye konuştu.

Proje kapsamında engelli bireylerin mesleki yaşama katılma sürecinde sosyal kabul, işbirliği ve sürdürülebilirliğini sağlamaya yönelik hizmetlerin güçlendirilmesinin hedeflendiğini kaydetti.

 

On iki ay süreli ve toplam 704 bin 161 lira bütçeli projenin yüzde 90´lık bölümünün İZKA tarafından finanse edilecek olup proje kapsamında, 7 atölyede fiziki koşullar güçlendirilecek. Üniversitelerin desteğiyle eğitimler düzenlenecek. Engellilerin mesleki eğitimi ve istihdamı sağlanacak. Öğretmenlere hizmet içi eğitim verilecek. Özel gereksinimle öğrencilerin ailelerine farkındalık eğitimi verilecek. Proje sonrasında da İzmir ilindeki tüm mesleki ve teknik okullarda akran eğitimleri verilmeye devam edilecektir."

18-11-201618-11-201618-11-2016

24-11-2016

24-11-2016

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.