İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül İzmir'e Ziyarette Bulundu

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, İzmir'de bir dizi ziyarette bulundu. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Özel Yeteneklilerin Geliştirilmesi Daire Başkanı Mecit Ramazan Barın ve Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Murat Ağar İzmir'de çeşitli temaslarda bulundu.
Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül İzmir'e Ziyarette Bulundu

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül ve beraberindeki heyet ilk olarak Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen 'WeWALK Akıllı Baston Dağıtım Programı'na katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program, 'WeWALK Akıllı Baston' tanıtım filminin izlenmesiyle devam etti.  Programda, Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencisi Nazar Taşkın'ın müzik dinletisi, davetlilerin büyük beğenisini topladı.

'WeWALK Akıllı Baston' dağıtımı gerçekleşti

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, yaptığı konuşmada Kürşat Ceylan'ın,  görme engelinden yola çıkarak sosyal hayatta yaşadığı zorlukları aşmak üzere 'WeWALK' akıllı bastonu geliştirmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yentür, konuşmasında Özel Eğitim Özel Eğitim Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün eş finansman ve mali destek programlarıyla İzmir'deki özel eğitim kurumlarına sağladığı finansmanı dile getirerek bu alanda çalışan tüm eğitimcilere teşekkür etti. Yentür, ayrıca İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün özgün proje çalışmalarında özel eğitim öğrencilerine öncelik verdiğini sözlerine ekledi.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, İzmir'de bulunmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek sözlerine başladı. Gül, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün, özel eğitim alanında ve özel yetenekli öğrencilerin eğitimi alanında eğitim süreçlerini takip ederek eğitim ortamlarını oluşturduğundan ve bunların yanı sıra tüm öğrencilere yönelik rehberlik çalışmalarını yürüttüğünden söz etti. Gül, yaptığı konuşmada toplumdaki tüm bireylerin sınırlılıkları olabileceğinden söz ederek her bireyin farklılıkları olduğunu vurguladı. Gül, ayrıca engel türü ne olursa olsun bireylerin yetenekleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürmesinin önemini vurgulayarak eğitim sürecinden kopmadan kendini geliştirmenin önemine değindi.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, 'WeWALK Akıllı Baston Projesi' kapsamında okullarda öğrencilerin yaşamlarını kolaylaştırmayı hedeflediklerini dile getirdi. Eğitim sürecinde geleceğe en güzel şekilde yönelmenin ve sorumlulukları yerine getirmenin önemine değinen Gül, bu süreçte gayret sarf eden tüm öğrencilere, öğretmenlere ve velilere teşekkür etti.

İzmir'de öğrenim gören görme engelli öğrencilere akıllı baston dağıtımı ile devam eden program, toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Atölye, hobi bahçesi ve sera ziyareti

 

Ardından Hasan Tahsin Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezine geçen Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül ve beraberindeki heyet, okulda bulunan atölyeleri, hobi bahçesini ve serayı ziyaret etti.

 

FABLAB Atölyeleri açılışı

 

Gül, daha sonra Konak Şehit Ömer Halisdemir Bilim ve Sanat Merkezinde İZKA projesi kapsamında kurulan ve Türkiye'deki bilim sanat merkezleri arasında hayata geçirilen ilk 'FABLAB' atölyelerinin açılışını gerçekleştirdi. Burada ayrıca Robotik Kodlama Atölyesi, Mekatronik Atölyesi, Akıl Oyunları Atölyesi, Yaşam Becerileri Atölyesi ve Ses Kayıt Stüdyosu ve Müzik teknolojileri Atölyelerinin de açılışı gerçekleştirildi.

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür yaptığı konuşmada, öğrencilerin ilgi yetenekleri doğrultusunda kendilerini geliştirmesi açısından bilim ve sanat merkezlerine yapılan yatırımların önemine değindi.

 

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül yaptığı konuşmada bilim ve sanat merkezlerinin özel yetenekli öğrencilerin akademik, bilimsel ve sanatsal açıdan gelişimlerini sağlayarak ulusal ve uluslararası düzeyde başarılar elde etmesi noktasında önemli olduğuna değindi. Gül, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün çağın dilini en güzel şekilde okuyacak ve yeni atılımlara imza atacak öğrencilerin yetişmesi için yaptığı çalışmalardan söz etti.

 

'Yunus Emre ve Sevgi'

Yunus Emre'nin vefatının 700. Yıldönümünde 2021 Yunus Emre ve Türkçe Yılı kapsamında Konak Şehit Ömer Halisdemir Bilim ve Sanat Merkezi tarafından Türkiye genelinde düzenlenen 'Yunus Emre ve Sevgi' konulu şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

 

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür ve Konak Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, yarışmada ortaokul ve lise düzeyinde dereceye girerek birincilik elde eden öğrencilere ve danışman öğretmenlerine plaketlerini takdim etti. Trabzon Faruk Başaran BİLSEM öğrencisi Neva Küçüktepe ve danışman öğretmeni Yeşim Oğul adına Nezaket Küçüktepe; Bornova Şehit Fatih Şatır Bilsem öğrencisi Berkay Kocargil ve danışman öğretmeni Tuğba Koca ve Bornova Şehit Fatih Şatır Bilsem Müdürü Melike Bahar Tike Tetik bu kapsamda ödüle değer bulundu.

 

 

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül ve beraberindeki heyet ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür,  rehberlik ve araştırma merkezi müdürleri ve bilim ve sanat merkezi müdürleriyle bir araya geldi.  Gül, İzmir'de yürütülen özel eğitim ve rehberlik hizmetleri ile bilim ve sanat merkezleri tarafından yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

 

26-10-202126-10-202126-10-202126-10-202126-10-202126-10-202126-10-202126-10-202126-10-202126-10-202126-10-2021

 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.