İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim ve Rehberlik E-Dergisi Öz Bakış 5. Sayısı ile Yayında

Özel Eğitim ve Rehberlik E-Dergisi Öz Bakış 5. Sayısı ile Yayında

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Özel Eğitim ve Rehberlik e-Dergisi Öz Bakış, 5. sayısını yayımladı.

Öz Bakış; Özel Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık/Rehberlik alanlarında velilere, eğitimcilere ve dergiyi inceleyen her bireye yönelik bilgilendirici içeriklerle tasarlandı. Komisyonunda alanında uzman eğitimcilerin görev yaptığı e-dergi ile hem okuyucuda farkındalık yaratmak hem de bakış açısını zenginleştirmek hedefleniyor.

Öz Bakış'ın yayımlanan bu sayısında; sosyal medya bağımlığı ve ergenlik konusundan, Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde hizmete giren fizyoterapiye, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktiviteden, 21. yüzyılda ebeveyn olmak başlığına kadar hepimizin bir şekilde karşılaştığı ya da karşılaşabileceği konular ayrıntısı ile ele alınıyor, E-Dergi ile Bergama'da Antik Hastane Asklepieion hakkında şaşırtıcı bilgilere ulaşacak, Ören Ailesinin engel tanımayan hikayesini okuyacaksınız. Üstün Yetenekli Öğrencilerin eğitimleri, fiziksel aktivitenin önemi, ilkokul çağındaki çocuklara sınır koymak, mikro saldırganlık, öz saygı, görme engelli öğrencilerin eğitimi, sınırların özgürlüğü, okul öncesinde psikodrama, ruh sağlığı hizmetleri, özel eğitimde geçiş hizmetleri, Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı Geliştirme Biriminde ailenin rolü ve dijital ebeveynlik gibi başlıklar okuyucusunu bekliyor.

https://izmir.meb.gov.tr/www/oz-bakis-ozel-egitim-ve-rehberlik-e-dergisi-5sayisi-ile-yayinda/icerik/3343 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.