İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Özel Çocuklara Özel Materyaller" Projesi Kapsamında İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Gönderilen Materyallerin Dağıtımı YapılıyorMilli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından normal gelişim gösteren öğrencilerin eğitim gördüğü okulların bünyesinde açılan özel eğitim sınıflarında eğitim alan özel çocuklar için materyal üretim çalışmaları yapılmaktadır. Üretilen ürünler, Sayın Emine Erdoğan'ın himayelerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in de katılımıyla 81 ilde toplam 3000 özel eğitim sınıfında öğrenim gören öğrencilerin okullarına ulaştırılmak üzere 7 tır ile 7 bölgeye 31 ile gönderilmiştir.

Bu kapsamda İzmir'e gönderilen 257 adet materyalin dağıtımı 7 ilçeden 14 okul ile başlayarak devam edecektir. İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür gönderilen materyallerin dağıtımı sırasında 14 okulun görevli eğitim yöneticileri ve öğretmenleri ile bir araya geldi ve şunları söyledi; "Bütün çocuklarımız özeldir ancak özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarımız için daha da hassas olmamız gerekiyor. Devletimiz bu konuda gerekli tüm destekleri veriyor. Sizlerin gayreti ile devletimizin duyarlılığı birleşince başarılı işler ortaya çıkıyor. Bizler de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz."  Hem özel çocuklar için planlanan gerekli bireysel çalışmalar hem de özel çocukların velilerine yönelik çalışmalar sayesinde daha da nitelikli paylaşımların ortaya çıktığını belirten Yentür özel eğitim alanında da gerek materyal gelişimi, gerekse farklı yöntem ve tekniklerin kullanılması açısından bilgi ve tecrübe paylaşımının önemine değindi.

27-12-202127-12-202127-12-202127-12-202127-12-2021

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.