İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ÖZ BAKIŞ" Özel Eğitim ve Rehberlik E-Dergisi Deprem Özel Sayısı ile Yayındaİzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Özel Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık\Rehberlik alanlarında farkındalık kazandırabilmek adına düzenli olarak yayımladığı "Öz Bakış Dergisi" bu kez Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında yaşanan ve tüm yurtta hissedilen derin acıyı anlamak ve paylaşmak adına Özel Sayı olarak çıkarıldı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün; deprem gerçeğinin yaşattığı acıları unutturmamak ve bu acı tecrübeyi gündemde tutarak farkındalık kazandırmak amacı ile yaptığı çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Deprem Özel Sayısında; depremin çocuklar, gençler, yetişkinler, kadınlar, göç edenler ve özel gereksinimli bireyler üzerindeki olası etkilerine yer verildi. Travmadan sonra iyileşme yolunda yapılabileceklere dair bilgilerin de yer aldığı dergide travma sonrası iyileşme yolunda bilgi ve umut kaynağı olması hedeflendi. Ülkemizde meydana gelen deprem felaketi sonrası duygusal yaraları iyileştirici içeriklerin ele alındığı Deprem Özel Sayısı için bir araya gelen komisyon üyeleri Özel Eğitim ve Rehberlik alanında uzman kadrosu ile bu kapsamda topluma destek olmayı amaçladı.

 

Dergiye Ulaşmak için tıklayınız 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.