İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Olgunlaşma Ensitüleri 'İzmir Kültür Sanat Merkezi' Kapılarını Açtı

Olgunlaşma Ensitüleri 'İzmir Kültür Sanat Merkezi' Kapılarını Açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Olgunlaşma Enstitüleri 'İzmir Kültür Sanat Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi

Geleneksel sanatlara yönelik uygulamaların yapılabileceği, atölye çalışmalarına ve sergilere ev sahipliği yapabilecek Olgunlaşma Enstitüleri İzmir Kültür Sanat Merkezinin açılışı gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Olgunlaşma Enstitüleri İzmir Kültür Sanat Merkezinin açılış kurdelesini Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, eşi Nebahat Özer, İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sabahattin Dülger, İzmir Millî Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür ve İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'in eşi Fatma Köşger ile birlikte kesti.

Erdoğan ve beraberindeki heyet; açılışın ardından Türkiye'nin kültür ve sanat vizyonunda yeni bir merkez olma hedefiyle kapılarını açan İzmir Kültür Sanat Merkezini gezerek detaylı bilgi aldı. Dantel Geri Dönüşüm Atölyesinin, Anadolu Cepkenleri Sergisinin, Nakış, Minyatür, İğne Oyası Atölyelerinin ve Satış Mağazasını gezildiği ziyarette bilgi alışverişinde bulunuldu.

Merkezin; geleneksel el sanatlarının tanıtımının yapılabileceği ve koleksiyonların sergilendiği bir sergi salonu, Türk mutfağına ait lezzetlerin bulunduğu servis alanı, merkezde yapılan ürünlerin tanıtımının ve satışının yapıldığı mağaza bölümü, kültür sanat kütüphanesi ile geleneksel sanatlara yönelik tanıtım faaliyetlerinin yürütülebileceği atölye çalışma alanı bulunuyor.

10-06-202210-06-202210-06-202210-06-202210-06-202210-06-202210-06-202210-06-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.