İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarda Göz Sağlığı Taramasına İlişkin İşbirliği Protokolü İmzalandı

 İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Ticaret Odası (İTO) Eğitim ve Sağlık Vakfı ve Halk Sağlığı Müdürlüğü 11 bin ilkokul çağındaki öğrencinin göz taraması için protokol imzaladı. 
Okullarda Göz Sağlığı Taramasına İlişkin İşbirliği Protokolü İmzalandı

 

            İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzmir Halk Sağlık Müdürlüğü 11 bin ilkokul çağındaki öğrencinin göz taraması için protokol imzaladı. “Daha iyi görüyorum daha iyi anlıyorum” sloganıyla gerçekleştirilecek taramalarda göz bozukluğunun öğrenmeyi direk etkilediği ve bu konuda ailelerin son derece dikkatli olması gerektiği vurgulandı.

 

İzmir Ticaret Odası’ndaki protokol törenine İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı Başkanı Ekrem DEMİRTAŞ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer YAHŞİ, İzmir Halk sağlığı Müdürü Bedia SALNUR katıldı. 

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ; söz konusu bu desteğin Konak, Narlıdere, Gaziemir ve Çiğli bölgesindeki 11 bin çocuğa verileceğini belirtti.

 

ÖĞRENCİLERİMİZİN SADECE EĞİTİMİ İLE İLGİLENMİYORUZ


İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer YAHŞİ; "İzmir’de 700 bin öğrencimiz bulunuyor. İzmir’de bu öğrencilerimiz in sorumluluğunu omuzlarımızda hissediyoruz. Bizim sadece müfredatı öğretmenin dışında sorumluluklarımızda var. Sağlıkları, bedensel gelişimleri ruhsal gelişimleri ile ilgili sorumluluğumuz var” dedi.


Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.