İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’yi ziyaret etti.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek “Güncellenen Öğretim Programları Tanıtımı Çalışmaları Uygulama Takvimi” konulu değerlendirme toplantısına katıldı. Yahşi;  İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve formatör öğretmenlerin de katıldığı değerlendirme toplantısında, il genelinde yürüttükleri müfredat çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’yi ziyaret etti.

Tek Derdimiz Vatanın Bütünlüğü, Öğrencilerimiz, Bayrağımız

İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Salonu’nda düzenlenen değerlendirme toplantısında konuşan İzmir Millî Eğitim Müdürü Yahşi; “Müfredatın güncellenmesi ile ilgili başlayan süreçte Sayın Müsteşarımız, Talim Terbiye Kurulu Başkanımız, genel müdürlerimizle birlikte önümüzdeki 2017-2018 Öğretim Yılında bu çalışmaları tamamlayacağız. Yaklaşık altı aylık bir dönemde 1, 5 ve 9. sınıfların ve önümüzdeki dönem bütün sınıfların müfredatının yenilenmesiyle birlikte Milli Eğitim Bakanlığımızın çalışmaları tamamlanmış olacak. Bizler İzmir’de müfredatın yenilenmesiyle ilgili olarak tüm paydaşları, STK’ları, öğretmenlerimizi, şube müdürlerimizi, ilçe müdürlerimizi de dikkate alarak süreci çok iyi bir şekilde götürmeye devam ediyoruz. İstiyoruz ki tüm öğretmenlerimiz, formatörlerimizin katkısıyla süreci iyi bir şekilde algılayabilsinler. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz, bu topraklar ve bayrağımızdan başka hiçbir kaygımız yok. 15 Temmuzdaki hain saldırıyı, Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşı’nı düşünerek,  vatan sevdalısı eğitimciler olarak çalışıyoruz. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle birlikte daha kaliteli çalışmalar yapacağımız konusunda inancımız tam.’’  dedi.

07-09-201707-09-201707-09-201707-09-201707-09-201707-09-201707-09-201707-09-201707-09-201707-09-201707-09-201707-09-201707-09-2017

Yahşi, özellikle Müsteşarımızın ziyaretinden sonra müfredatın yenilenmesiyle ilgili olarak tüm hazırlıklarını yaptıklarını, bin yüz on formatörümüzün, elli bin öğretmenimize bilgi vermeye devam edeceğini vurgulayarak, değerlendirme toplantısında başta Doç. Dr. Aktekin olmak üzere katılımcılara teşekkür etti.

Yüz yetmiş altı Müfredat Yenilendi…

Toplantıda Müdür Yardımcısı İlker Erarslan “Güncellenen Eğitim Programları Sunumu” eşliğinde uygulama takvimi ile ilgili bilgi verdi. Erarslan; bütün paydaşların desteğiyle ilkokul ve ortaokul düzeyinde on yedi, lise düzeyinde yirmi dört, ı̇mam hatı̇p ortaokulu ve ı̇mam hatı̇p lı̇sesı̇ düzeyı̇nde on olmak üzere toplam elli bir ayrı, sınıflar esas alındığında ı̇se yüz yetmiş altı müfredat yenı̇lendiğini belirtip konuyla ilgili olarak okul müdürlerinin bilgilendirildiğini ve öğretmenlere de 15 Eylüle kadar eğitim verilmeye devam edileceğini açıkladı.

Müfredat Değişimi Dinamik Bir Süreç

Doç. Dr. Semih Aktekin, ‘’Müfredat değişimi dinamik bir süreç ve bu süreçte öğretmenlerin bilgilerini güncellemeleri çok önemli. Yeni müfredatın uygulanmasında öğretmenlerimizin desteğine güveniyoruz.’’ dedi.

Müfredat yenileme sürecinde milli ve manevi değerlerin titizlikle korunduğunu belirten Aktekin,  bilimsel, insani ve çağdaş yaklaşımdan ödün verilmeyeceğinin altını çizdi.   

Konuşmasında öğretmenlerin müfredatı uygularken genel mantığı aktarması gerektiğini belirterek çok fazla yükleme yapmanın çok fazla öğretmek anlamına gelmediğini bazen tek bir kazanımla daha sağlıklı sonuç alınabileceğini söyledi.

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.