İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen Akademisi'nin İlk Dersi İzmir Valisi Süleyman Elban'dan

Öğretmen Akademisi'nin İlk Dersi İzmir Valisi Süleyman Elban'dan

Milli Eğitim Bakanlığının öncülüğünde yürütülen 'Öğretmen Akademisi İzmir' başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in talimatıyla hayata geçirilen Öğretmen Akademisi'nin İzmir'de ilk konuğu İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban olacak.

Bakanlığın 15 pilot ilde uygulamaya koyacağı Öğretmen Akademisi dersleri kapsamında İzmir, bir ilke imza attı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği Öğretmen Akademisi'nin açılışında İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban ilk derse katılacak. 13 Şubat'ta İzmir İktisat Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek olan Öğretmen Akademisi İzmir'in açılış programında Vali Süleyman Elban eğitimcilere seslenecek.

Birbirinden Farklı Başlıklar Ele Alınacak

Yıl boyu devam edecek olan 'İzmir Öğretmen Akademisi' çalışmaları kapsamında, resmi ve özel eğitim kurumlarında görev yapan öğretmen ve eğitim yöneticileri, alanında uzman isimlerle bir araya gelecek.

Akademide; edebiyat, müzik, sanat, sosyal bilimler, Türk İslam düşüncesi ve bilimi, şehir ve kültür, matematik ve fen bilimleri akademisi, sürdürülebilir yaşam, oyun, yönetici akademisi gibi birbirinden farklı başlıklar ele alınacak. Eğitimin tüm paydaşlarına hitap eden akademilerde,  aynı zamanda öğrenci ve velilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek veli akademisi ve spor akademisi çalışmaları da yer alacak.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.