İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerinin Karne Sevincine Ortak Olan Vali Ayyıldız’dan Velilere Kanser Farkındalık Mektubu

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, 2017-2018 eğitim öğretim yarıyılının tamamlanması nedeniyle özel eğitim gören öğrencilerimizin okuduğu Moris Bencuya Özel Eğitim Uygulama Merkezinde düzenlenen karne törenine katıldı. 
Öğrencilerinin Karne Sevincine Ortak Olan Vali Ayyıldız’dan Velilere Kanser Farkındalık Mektubu

22-01-201822-01-201822-01-201822-01-2018

 

Vali Ayyıldız tarafından ilimizde bugün karne sevinci yaşayan  öğrenci ailelerine Mobil KETEM Destek Projesini anlatan bir mektup gönderildi. Mektupta halkımızın kanser hakkında farkındalık seviyesinin yükseltilmesi, erken tanı ile tedavi şansı ve yaşam kalitesinin arttırılabileceği bilgisi verildi. Sağlıklı kadın, sağlıklı yaşam, sağlıklı gelecek“ ilkesiyle başlatılan “İzmir Mobil Ketem Destek Projesi” kapsamında çalışmaların anlatıldığı mektupla ailelere ulaşılarak toplumun kanayan yarası olan kanser hastalığının önüne geçilmesi hedeflendi. Mektupta ayrıca ilimizde ve ilçelerimizde hizmet veren Ketem merkezlerinin adresleri ve iletişim numaraları da belirtildi.

Düzenlenen törene İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın yansıra, Konak Kaymakamı Mehmet Eriş, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Okulun uygulama sınıflarını gezen Vali Ayyıldız’a öğrenciler  folklor oyunlarını sergiledi. Karne dağıtımı sonrası özel uygulama öğrencileri okulun bahçesinde bisiklet gösterimi gerçekleştirildi. Vali Ayyıldız öğrencilerin gösterilerini beğeni ile izledi.

İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız´ın Mobil Ketem Veli Bilgilendirme mektubunu buradan okuyabilirsiniz.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.