İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Tatil Yerine Kodlamayı Seçti

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan yaz kurslarına öğrencilerden yoğun ilgi.
Öğrenciler Tatil Yerine Kodlamayı Seçti

Öğrencilerin yaz tatillerini daha verimli geçirmeleri için harekete geçen milli eğitim müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre öğrenciler tercih ettikleri kurs programlarına ücretsiz olarak katılabiliyor.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak açılan ücretsiz Robotik kodlama atölyeleri, Endüstriyel Robot çalışması, Python, AppInvertor yazılım atölyeleri, Arduino Devreleri ve Tasarımı eğitimi almak için öğrenciler  http://robokod.org/ adresinden başvuru yaparak eğitimlere katılabiliyorlar.

İzmir İl Milli Eğitim Müdür Ömer Yahşi öğrencilerin eğitimlere katılmak için yoğun ilgi göstermelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek; öğrencilerimizin yaz tatilinde kendilerini geliştirmek için İzmir EBA tarafından açılan kurslara göstermiş olduğu yoğun ilgi biz eğitimcileri memnun etti.  Tatil döneminde öğrencilerimizin kendilerini geliştirmek için gösterdiği çaba gençlere olan güvenimizin ne kadar haklı bir güven olduğunu bir kere daha göstermiş oldu.

Kurslarımız haziran ayında başlamış olup temmuz ve ağustos ayları boyunca da devam edecektir.  Geleceğin bilişim sektöründe yer almak, kendilerini geliştirmek için tatilde bile öğrenmeye zaman ayıran öğrencilerimiz kutlarım” diyerek öğrencilere teşekkür etti.

En yoğun ilgi robotik kodlamaya…

Kurs almak için başvuruda bulunan öğrencilerin robotik kodlamaya yoğun ilgisi nedeniyle İzmir il milli eğitim müdürlüğü tarafından kurs sayısının artırıldığı bilgisi de verildi.

Ayrıca İzmir İl Milli Eğitim müdürlüğü yetkilileri tarafından açılan kurslara yoğun başvuru sayısından kaynaklı olarak 15 ilçe merkezlerinde de robotik kodlama kurslarının açıldığı bilgisini verdiler.

Öğrenciler kendi Dronlarını yapacak..

İlkokul öğrencilerine yönelik Robotik Kodlama çalışmaları Karabağlar ilçesi Karabağlar Bahar Yıldırım İlkokulu’nda yapılacak olup Ortaokul öğrencilerine yönelik olarak verilen  Ardunio setlerle kodlama çalışmaları, lise öğrencilerine Python programlama,  AppInvertor programlama eğitimi verilerek kendi oyunlarını yapmaları, Drone Maker eğitimi verilerek kendi Dronlarını yapmalarının sağlanacağı eğitimler ise İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında verilecektir.

Ayrıca alınan bilgiye göre eğitimlere başvuran öğrenci sayısının çok yoğun olması sebebiyle İzmir’e bağlı ilçelerde yer alan Robotik Kodlama Merkezlerinde de eğitimlerin ederek ve aynı tarihlerde birden fazla eğitimler açılığı belirtildi.

Lise öğrencilerine katıldıkları Robotik Kodlama kursu sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı  Halk Eğitim belgesi almaya hak kazanacaklar.

Ayrıca İzmir il milli eğitim müdürlüğü tarafından 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle Robotik Kodlama, Bilgisayarsız Kodlama, STEM eğitim seferberliğinin başlatılarak öğretmen ve öğrencilere ücretsiz eğitimler verileceği planlanmakta.

05-07-201805-07-201805-07-201805-07-201805-07-201805-07-201805-07-2018

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.