İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Başkanını Seçti…

Öğrenciler Başkanını Seçti…

Öğrenciler Başkanını Seçti…

 

17 başkan adayının yarıştığı seçimler çekişmeli geçti.

 

       Farklı propagandalar ve projelerle seçmenlerin karşısına geçen başkan adayları Ankara’da yapılacak olan seçimlerde İzmir’i temsil edebilmek için ter döktü.

 

Okullarda başlayan seçim süreci, Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi kapsamında tüm ilçe temsilcilerinin bir araya gelerek oy kullanmasıyla İzmir il temsilcisini belirledi.

 

Proje kapsamında gerçekleştirilen toplantıda öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürü ile iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amaçlandı.

 

02 Aralık 2016 tarihinde İzmir İl Mili Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Konferans Salonunda gerçekleştirilen seçimlerde doksan öğrenci oy kullandı.

 

Karabağlar İTO Vakfı Süleyman Taştekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencisi Muhammed Can Semiz İzmir il temsilcisi seçildi. “İdealist Gençlik” adını verdiği projesiyle 14. Dönem İl öğrenci meclis başkanı seçiminde başkan olan öğrenci, İzmir İlini temsilen TBMM’de gerçekleştirilecek toplantıya katılmaya hak kazandı.

 

Seçimlerde ikinci olan Çiğli Tuğba Özbek Anadolu Lisesi öğrencisi Sevilay Ertaş herkese dostluk mesajı verdi.

 

Konuşan ders kitabı…

 

 

İl temsilciliği seçimlerinde üçüncü olan aday Bornova Altay Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Bilal Önder, ”Konuşan Ders Kitabı” Projesiyle dikkatleri çekti.

 

 

05-12-201605-12-2016

05-12-201605-12-2016

 

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.