İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

O Projede İmzalar Buca'da Atıldı

O Projede İmzalar Buca'da Atıldı

Gençlik Projeleri Destek Programı 2018/2 kapsamında gerçekleşen, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "Sokaklar Bizim "adlı projede imzalar atıldı. Proje, dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocukları zararlı alışkanlıklardan uzak tutup, sosyal hayata aktif katılımlarını ve spor yapmalarına imkan tanımayı hedefliyor.

 Gençlik Projeleri Destek Programı 2018/2 kapsamında gerçekleşen, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "Sokaklar Bizim "adlı projenin protokol imza töreni Buca Yasin Börü Gençlik Merkezinde yapıldı. Törene İzmir İl Milli Eğitim Müdür Vekili Harun YAZAR, İzmir İl Gençlik ve Spor Müdürü Nüammer USLU, İzmir Gençlik Merkezleri Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ( iZGEM ) Yönetim Kurulu Başkanı Emre ŞAHİN ile çok sayıda şube müdürü yönetici ve öğrenciler katıldı.

 ÖZ GÜVENLİ GENÇLER YETİŞİYOR

Sokaklar Bizim projesi kapsamında düzenlenen törende kürsüye çıkan İzmir İl Milli Eğitim Müdür Vekili Harun YAZAR, yaptığı konuşmada  "İzmir Eğitim ailesi olarak öncelikle hassasiyetimiz en değerli varlığımız olan evlatlarımızın güvenliği ve onların sağlıklı gelişimidir" dedi. YAZAR, konuşmasına şöyle devam etti " Yarınlarımızın teminatı kıymetli evlatlarımızı geleceğe hazırlarken eğitimin tüm paydaşları olarak her türlü çalışmaya birlikte omuz veriyoruz. İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, zihnen ve bedenen sağlıklı nesillerin yetişmesinde katkıda bulunacak "Sokaklar Bizim" projesini hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. Çocuklarımızın öz güvenli geleceğe umutla bakan hayalleri ve hedefleri olan bireyler olarak yetişmesini hedefliyoruz. Biz eğitimcilerin için en önemli başarı göstergesi evlatlarımızın mutluluğudur. Bugün gözlerinin içi gülen çocuklar yetiştirmeyi başarabiliyorsak o zaman doğru yoldayız demektir. Öğrencilerimizin yalnızca akademik başarılarına odaklanmak tek başına yeterli olmayacaktır İnsan için zihin ve benden sağlığı bir bütündür. Aldığımız kümülatif tedbirler sayesinde öğrencilerimize çağın gereklerine uygun eğitim ortamları hazırlıyor ve her geçen gün standartlarımızı yükseltiyoruz. Bu anlamda çocuklarımızda spor bilincini geliştirmek sağlık ve fiziksel etkinlik açısından farkındalık kazandırmak çok önemli. Özellikle dezavantajlı bölgelerimizdeki okullarımızda uygulanacak olan " Sokaklar Bizim" projesi öğrencilerimizi spora ve fiziki aktiviteye teşvik edecektir. Çocuklarımızı hareketsiz yaşam yönünden desteklemeyi de bu konuda velilerimizde de duyarlılığın arttırılması amaçlıyoruz. Toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, yaşam kalitesinin yükseltilmesi yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesini amaçlayan bu tür projeleri, geleceğe attığımız tohumlar olarak görüyoruz. Ülkemizin en kıymetli sermayesi olana gençlerimizin heba edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Maddi ve manevi her daim çocuklarımızın yanında olacağız. Onların gönlünü sevgi ve iyilikle doldurup, boşlukları zehir ile doldurmak isteyenlere meydan vermeyeceğiz. "dedi.

 SAĞLIKLI NESİL, GÜÇLÜ BİREY

İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Nüammer USLU, yaptığı konuşmada "Uygulanacak projede en büyük hedeflerinin topluma yaralı birey yetiştirmek olduğuna dikkat çekti. USLU, şöyle Konuştu " Spor hayatımızın içinde yer alan en önemli unsurlardan biri. Spor, büyüme çağındaki çocuklar için hem bedensel sağlık ve fiziksel gelişme yönünden, hem de iyi bir kişilik oluşması ve ruh sağlığı bakımından yararlı ve gerekli olduğu bilinmektedir. Her toplum, çocuklarının güvende ve sağlıklı yetişmesi için uygun aile ve çevre koşullarının sağlanmasını öngörür. Fakat her toplumda koşulların yeterli düzeyde sağlanamadığı dezavantajlı ve risk altında olan çocuklarımız vardır. Proje kapsamında ilimizde riskli bölgede yer alan gençlerimizin yaşlarına uygun etkinliklerle uzman antrenör, eğitimci ve çalıştırıcılarımızla gerekli fizibilite çalışmalarının yapılarak bağımlılıkta mücadele konusunda etkin, koruyucu önleyici faaliyetleri gerçekleştirmek için çocuklarımızı topluma yararlı faydalı birer birey olması amacıyla bu projeyi başlattık ve projedeki en büyük hedefimiz bu" şeklinde konuştu.

 100 FARKLI NOKTADA UYGULANACAK

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik projeleri destek programı 2018/ ikinci çağrı dönemi kapsamında desteklenen "Sokaklar Bizim" adlı proje hakkında bilgi veren İzmir Gençlik Merkezleri Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ( iZGEM ) Yönetim Kurulu Başkanı Emre ŞAHİN" Kulübümüz tarafından yürütülecek olan projemizin amacı dezavantajlı bölgelerde bulunan çocuklarımıza spor yapma imkanı sunmaktır. Sosyal hayata aktif katılımlarını sağlamak, zararlı alışkanlıklar yerine spor yapmaları teşvik etmek, vatanını milletini seven saygılı gençler yetiştirilmesine katkı sağlamaktır. Projemiz için 100 farklı faaliyet noktası ve dezavantajlı okullarımız belirlenmiş olup deneyimli antrenörlerimizle bu noktalarda faaliyetler gösterecek planlamalar yapılmıştır. Ayrıca Projemizin, İzmir Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz işbirliğinde yapılması projemizi daha da güçlendirmiştir. Projemizin hayırlara vesile olmasını diliyorum " diye konuştu.

10-10-201910-10-201911-10-201911-10-201911-10-201911-10-201911-10-2019

 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.