İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mutlu Look Projesi

Mutlu Look Projesi

Mutlu Look Projesi

       Mutlulook -Mutlu bakış projesi toplantısı 16 Ekim Salı günü saat 14:oo ´da Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi´nde yapıldı. Programa Vali Yardımcısı  Ahmet Ali Barış,İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Terörle Mücadele Şube Müdürü Akın Tan , İlçe Kaymakamları , İlçe Emniyet Müdürleri ve İlçe Milli Eğitimi Müdürleri katıldılar.

Terörle Mücadele Şube Müdürü Akın Tan ; "Sevgili gençler bu gün bu sıralarda ülkemizi aydınlatmak için çağdaş bireyler olmak adına eğitim almak için çalışmaktasınız. Ancak biliyoruz ki suç odakları yeni elemanlara ihtiyaç duymaktadır.  Emniyet Müdürlüğü olarak siz değerli gençlerimizi suçlardan koruyarak iyi eğitim almanıza yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Hem hayatınızda ihtiyaç duyduklarınızı hem de suç odaklarının sizi çeldirebileceği unsurları araştırdık.Proje kapsamında her bir uzman arkadaşımız sizleri bilinçlendirmek için çalışacaklardır. " dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ; " Ailelerimizi gençlerimizi olumsuz unsurlardan korumak için bu tarz programlara önem veriyoruz.  İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Akademik anlamda , Değerler anlamında, Sosyal etkinlikler anlamında her türlü desteğe hazırız. " şeklinde desteklerini belirtti.

İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın ;"Sevgili gençler , burada sizlerle olmaktan çok hoşnutum.  Nüfusu en fazla artan kentlerimizden biri güzel İzmirimiz. Gençler sizlere sunum yapan polis ağabeylerinizin dediği gibi, kendinize doğru hedefler seçin.Eminiz ki sizler geleceğin teminatısınız. Sizler iyi olduğunuzda geleceğimiz de iyi olacaktır. "  diyerek gençlere seslendi.

Vali Yardımcısı  Ahmet Ali Barış ;" İl Emniyet Müdürlüğümüzün , İl Milli Eğitim Müdürlüğü  ile birlikte gerçekleştirdiği bu projede sizlerle olmaktan memnuniyet duyuyorum. Proje ile gençlerimizin geleceklerinin güzel şekillenmesi için adım atılacak." diyerek duygularını dile getirdi.

Programda ayrıca Polis memurları tarafından , önyargılardan uzak durarak hayatta mutlu kalabilmek, Sosyal medyada yanlış haberlerden etkilenmemek, olumsuzluklara rağmen başarılı olan ünlüler, Arkadaş seçiminin önemi , Güçlü iletişim kurmak hakkında sunumlar ve drama gösterileri yapıldı. Oyuna katılan öğrencilere ödül verildi, Projenin ilk motivasyon amaçlarından birine ulaşılmış oldu.

 

17-10-201817-10-201817-10-201817-10-2018

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.