İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ömer YAHŞİ´nin 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı

.
Milli Eğitim Müdürümüz Ömer YAHŞİ´nin 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Okullar yalnızca öğretim yuvaları değildir. Bununla beraber değişik kültürlerin, adetlerin, yaşam biçimlerinin bir arada olduğu ve böylece hoşgörünün ve sevginin güçlendiği önemli bir toplumsallaşma alanı olarak ortaya çıkmaktadır. Çünkü ailesinden ayrılan evlatlarımız yeni ve değişik bir hayatla, ilk kez okul yaşamıyla karşılaşmaktadır.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; öğrencilerimizin insanlığın evrensel değerlerini içselleştirmiş ve sağlam karakterli kişiler biçiminde yetiştirilmesi çabası içerisinde ve Bakanlığımızın amaçları doğrultusunda yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamaktayız.

 

Sevgili Öğrencilerimiz;

Sizlerin varlığı bizim en büyük gücümüz olacaktır. Kaliteli bir birey olarak yetişme hedefine ulaşmak için bütün öğretmenlerinizden olabildiğince bilgi edinmelisiniz. Bununla birlikte insanları sevip saymalı, paylaşmayı bilmeli, arkadaşlık duygularınızı geliştirmeli, topluma yararlı bir birey olmalısınız. Bu değerlere önem vereceğinizi biliyor ve yeni eğitim-öğretim yılında sizlere başarılar diliyorum.

 

Kıymetli Velilerimiz;

Saygıdeğer anne babalar; evlatlarınız bize emanettir. Evlatlarınız bizim çocuklarımız olarak huzurlu ve emin bir eğitim ortamında, çağdaş normlar temelinde eğitimlerini sürdüreceklerdir. Günümüzde olduğu gibi gelecekte de kendinizden daha çok önemsediğiniz evlatlarınızın kendilerine ve ülkemize faydalı bir insan olarak yetişmeleri için desteğinizi devam ettirmenizi arzu ediyor ve bütün velilerimize yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum.

 

Değerli Meslektaşlarım;

Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı hayata hazırlarken onları bilgiyle donatmadan önce onların millî ve manevî değerleri özümsemiş, evrensel ahlak normlarına uygun bir vatandaş olmalarını sağlamalıyız.

Günümüzde bilgiye sahip olma, iktisadi hayatta ve toplumsal ilerlemede en belirleyici rolü üstlenmiştir. Teknolojik gelişmeler günümüzdeki yaşamımızın sınırlarını tayin etmekte, istikbalimizi biçimlendirmektedir. Bilginin sınırlarını daha da ileriye götürmek için sizlerin en uygun ortamı değişik eğitim-öğretim modellerinizle elde edeceğinize güvenim tamdır. Sizlere yürekten inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum.

 

15 Temmuz darbe kalkışması ve ülkemizdeki terör olaylarında yaralanan gazilerimize acil şifalar; vefat eden aziz şehitlerimize de Allahtan rahmet, aile ve yakınlarına sabırlar diliyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 2016-2017 eğitim-öğretim yılının bütün öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarına hayırlar getirmesini arzu ediyor, herkese başarılar diliyorum.

  

 Ömer YAHŞİ

 İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.