İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi´nin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi´nin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Aziz milletimizin en kıymetli hazinesi evlatlarımızı müreffeh bir geleceğe hazırlarken hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, ömrünü ve hayallerini bu ülkenin evlatlarına adayan, mesleğini bir yaşam biçimi olarak telakki eden meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü canı gönülden kutluyorum.

Derdini sınıf kapısına bırakan, tasasını gülen gözlerde unutan, her sabah şanlı bayrağımızı gururla selamlayan, güzel ülkemizin hikâyesini gönüllere nakış gibi işleyen öğretmenlerimiz iyi ki varsınız! Geçmişte olduğu gibi çağlara hükmeden, tarihin akışına yön veren, öncü nesli yetiştirecek ve harekete geçirecek olan sizlersiniz.

Cennet vatanımızın dört bir yanında al bayrağın gölgesinin düştüğü her karış vatan toprağında medeniyet kapılarını istikbale açan, yüreği öğrencileri için çarpan öğretmenlerimiz biliniz ki bugüne kadar medeniyet adına, insanlık adına, sanat adına, ilim ve bilim adına her ne yapılmışsa sizlerin kılavuzluğunda yapılmıştır. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu mesuliyeti şu sözlerle ifade eder; "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneği kazanmamıştır."

Bir kalbe dokunmak bir ömre dokunmaktır. Meslek hayatı boyunca her öğrencisine tek ve biricik olduğunu hissettiren, onların ruhundaki ateşi yangına dönüştüren güçlü karakterler inşa eden öğretmenlerimizin itibarı, imtina ile inşa ettikleri her şahsiyette tecelli eder. İrfanı, bilgisi, görgüsü, manevi mesuliyeti ve toplum liderliği ile şuur ve idrak kilidinin açılmasına vesile olan tek meslek grubunun mensubu olmaktan gurur duyuyoruz.

Mazimizden gelen derinliğimizi bugünün ilmi ve insani değerleriyle yoğurarak fikir ve değer üretme noktasında gayret gösteren öğretmenlerimiz; hiç şüpheniz olmasın ki emeklerimiz boşa gitmeyecektir. 

Cumhuriyetimizin 100.yılında en büyük ödevimiz, 'Türkiye Yüzyılını', 'Türkiye Bin Yılına' taşıyacak nesli yetiştirmektir.

Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşıma hedefiyle yola çıkan, aklını ve gönlünü bu  büyük sefere adayan kıymetli meslektaşlarım; milli ve manevi hasletlerimizin aydınlığında  bilgiyle, ilgiyle dokunduğunuz her kalbe ilham olacaksınız. Evlatlarımız, aklını ve duygularını yönetebilmeyi, iyilikte yarışmayı, doğrulukla ve adaletle dik durmayı, ilmi irfanı baş tacı etmeyi, birlik beraberlik içinde biricik olmayı sizlerden feyz alarak hayata geçirecekler.

Bu duygularla Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü tebrik ediyor, terör saldırılarında ve vazife sırasında kaybettiğimiz şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

                                                                                                                                  Dr. Ömer Yahşi

                                                                                                                              İl Milli Eğitim Müdürü     

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.