İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi´nin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi´nin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi´nin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Cennet vatanımızın en büyük hazinesi evlatlarımızı yarına hazırlarken fedakârca gayret gösteren,  adanmış bir yürekle vazifesini gerçekleştiren tüm meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun.

Medeniyetin mimarı öğretmenlerimiz, al bayrağın gölgesinin düştüğü her yerde geleceğin güçlü ve müreffeh Türkiye'sini inşa ve ihya ediyor. Geçmişte olduğu gibi çağlara hükmeden, tarihin akışına yön veren, öncü nesli yetiştirecek ve harekete geçirecek olan yine eğitimcilerdir. Dünyada ses getiren işlere, çığır açan buluşlara imza atanların yüreğine; bir gün bir yerde, mutlaka bir öğretmen dokunmuştur.

Dünya büyük bir hızla değişirken eğitimde topyekûn bir aşama kaydetmeyi mümkün kılacak kişiler öğretmenlerdir. Bilginin kullanılması ve aktarılmasına yönelik dönüşüm sürecinde öğretmenlerimiz başat rol üstleniyor. Bugüne kadar bilim adına, insanlık adına her ne yapılmışsa bir öğretmenin kılavuzluğunda yapılmıştır. İlmi, irfanı, bilgisi, görgüsü, manevi mesuliyeti ve toplum liderliği ile anılan tek meslek grubunun mensubu olmaktan gurur duyuyoruz. En büyük kariyerimiz güçlü bir karakter yetiştirmektir. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu mesuliyeti şu sözlerle ifade etmiştir: "En önemli ve feyizli görevlerimiz, millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretle olur."

Ömrünü ve hayallerini bu ülkenin evlatlarına adayan kıymetli meslektaşlarım; milli ve manevi hasletlerimiz, bu topraklara atılan en değerli, en bereketli tohumdur. Zamanın şartları ne getirirse getirsin bu tohumu ruhu ile sulayan, ona can veren sizler, milletimize rehberlik etmektesiniz. Memleketin dört bir yanında taze ruhları işleyen, bilginin can suyu ile nesiller filizlendiren değerli eğitimcilerimizin, milletimizin kaderini tayini noktasında çok önemli bir rolü vardır. Evlatlarımız, sizlerin usta ellerinde şekillenirken tarihin seyrini değiştiren ecdadımızın izinden giderek ilimle başladığımız bu yolculuğu modern bilimin zirvesine taşıyacaklar.

Dünyayı ve ülkemizi etkileyen pandemi ve ilimizi üzüntüye boğan deprem sürecinde, mesleğini sınıf duvarlarının ötesine taşıyarak ve eşine az rastlanır bir özveriyle çalışarak milletimizin gururu oldunuz. Şehir merkezinden en uzak köylere kadar bu güzel ülkenin yarınları için her türlü çaba sarf eden, tek ses tek yürek kenetlenen tüm meslektaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bu duygularla, millet mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü gönülden kutluyorum. Terör saldırılarında kaybettiğimiz şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere, pandemi ve deprem felaketleri neticesinde ebediyete irtihal eden öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

                                                                   Dr. Ömer Yahşi
                                                              İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.