İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ve Valiliğimizi Ziyaret Etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile de bir araya gelen Tekin;  yeni eğitim öğretim yılında yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi aldı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü yeni hizmet binası 15 Temmuz Şehitleri Konferans salonunda gerçekleşen toplantıda Ömer Yahşi,  Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Sayın Yusuf Tekin’i İzmir de ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “ bize her konuda ciddi destekleri olan sayın müsteşarımıza teşekkür ederim” dedi.  
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ve Valiliğimizi Ziyaret Etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile de bir araya gelen Tekin;  yeni eğitim öğretim yılında yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü yeni hizmet binası 15 Temmuz Şehitleri Konferans salonunda gerçekleşen toplantıda Ömer Yahşi, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Sayın Yusuf Tekin’i İzmir de ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “ bize her konuda ciddi destekleri olan sayın müsteşarımıza teşekkür ederim” dedi.
İzmir’de yapılan çalışmalar hakkında sunum yapan Ömer Yahşi, tekli eğitime geçiş çalışmaları hakkında Müsteşar Tekin’i bilgilendirerek” 2017-2018 eğitim öğretim yılı hazırlıkları içerisinde olduklarını belirterek,  İzmir ili olarak tam gün eğitim için çalışmalardan planlı bir şekilde devam ettiğini söyledi. İzmir ili içerisinde hem eski kalmış okul binalarının yenilenmesi hem de eğitimin kalitesinin artırılması çalışmalarının devam ettiğini belirten Yahşi, önümüzdeki yıllarda eğitimin kalitesini fiziki ve içerik olarak daha da ileriye götürme gayreti içerisinde olduklarını ifade etti.
İlçe milli eğitim müdürleri ve ilçelerde görev yapan şube müdürleri ile bir araya gelinen toplantıda İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan müdür yardımcıları ve şube müdürleri de hazır bulundu.

Hizmetiçi eğitimler yoğun olacak…
Yapılan toplantıda Tekin, İzmir de yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ömer Yahşi ve ekibine gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

İzmir iline pozitif ayrımcılık yaptıklarını da söyleyen Tekin; “  biz genelde sözleşmeli öğretmenlerimizi doğu ve güneydoğu illerimizde görevlendiriyoruz. Orada ki öğretmen açığının önüne geçmek ve eğitimin kalitesini artırmak için. Ancak bu sene İzmir ili içinde sözleşmeli öğretmen ataması gerçekleştirdik. İzmir, bizim için pozitif ayrımcılık yaptığımız birkaç ilimizden birisi.  İzmir’in eğitim kalitesini artırmak çocuklarımıza daha iyi imkânlar saylayabilmek için bakanlığımız olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz” diyerek Ömer Yahşi ve ekibine göstermiş oldukları gayretli çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
İzmir’de eğitime yapılan yatırım çalışmalarına da dikkat çeken Tekin; yeni okulların yapılabilmesi için planlama çalışması içerisinde olduklarını  belirtti.
İlçe milli eğitim müdürlerine öğretmenlerin seminer döneminde yoğun bir hizmet içi eğitim çalışması yapılacağını da söyleyen Tekin,  yeni Okul Aile Birliği Yönetmeliğinin de tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

Veliler bilgilendirilecek…
Güncellenen yüz yetmiş altı programa değinen Yusuf Tekin velileri bilgilendirmek için çalışmalar yapıldığının altını çizerek veliler için hazırlanan görsellerin Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının web sayfasında yayımlanacağını söyledi.
Yenilenen öğretim programları ile ilgili olarak öğretmenlere materyal seti dağıtılacağını ifade eden Tekin, öğretmen ve velilerin yenilenen programlarla ilgili bilgilendirilmesinin öğretim programlarının başarıya ulaşmasında çok önemli olduğunun altını çizdi. 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren tüm kademelerde güncellenen programların kullanılacağını ifade eden Yusuf Tekin, önümüzdeki eğitim öğretim yılı için 81 ilde 5. Sınıflar için İngilizce dersinin yeni uygulamasının pilot uygulama olarak uygulanacağını ifade etti.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaretinden sonra, Ömer Yahşi ile birlikte İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ı makamında ziyaret eden Tekin, İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’ye eğitim konusundaki azimli çalışmaları ve hassasiyetleri için teşekkür etti.

09-08-201709-08-201709-08-201709-08-201709-08-201709-08-201709-08-2017

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.