İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin İzmir'de Eğitim Yöneticileriyle Bir Araya Geldi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin İzmir'de Eğitim Yöneticileriyle Bir Araya Geldi

Çeşitli programlara katılmak üzere İzmir'de bulunan Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İzmir İktisat Kongresi binasında düzenlenen 'İzmir Eğitim Yöneticileri Toplantısı'na başkanlık etti. 

 Bakan Tekin, Türkiye'nin önündeki yüzyılı hep beraber 'Türkiye Yüzyılı' yapmak istediklerini, bu süreci öğretmenlerle beraber inşa edeceklerini söyledi. Konuşmasında gittikleri her ilde eğitimin fiziki altyapısı ve niteliğini arttıracak çalışmaları ele aldıklarını söyleyen Tekin, aldıkları tüm kararları 'Öğretmenler Odası Buluşması' diye tanımladıkları istişare ortamında tartıştıklarını, problemi tespit edip çözüm önerilerini değerlendirdikten sonra adım attıklarını dile getirdi.

 Toplantının yapıldığı binada 101 yıl önce Kurtuluş Savaşı'nın hemen ardından ekonomik bağımsızlığın elde edilmesi için önemli kararlar alındığına işaret eden Tekin, şöyle konuştu: "Aynı binada bu kez de Türkiye'nin önümüzdeki yüzyılı domine edecek bir ülke olması için kararlar alacağız. Şimdiye kadarki süreci öğretmenler üzerinden inşa ettik, bundan sonraki süreci de öğretmenlerle beraber inşa edeceğiz. 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk burada silah arkadaşlarına 'Sanayileşme mücadelesini hep beraber yapacağız.' diyordu. Ben de size aynı teklifi yapıyorum. Önümüzdeki yüzyılı hep beraber 'Türkiye Yüzyılı' yapmaya varsak bunu hep beraber başaracağız. Bakanlık olarak istiyoruz, siz de istiyorsanız beraber yol yürüyelim."

Toplantıya; Vali Süleyman Elban, genel müdürler, İzmir Millî Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, il milli eğitim yöneticileri, ilçe millî eğitim müdürleri ve yaklaşık 750 okul müdürü katıldı.

Daha sonra Cumhuriyet Eğitim Müzesi'ni ziyaret ederek öğrencilerin Sümer Çivi Yazısı Kil Tablet Atölyesi'ndeki etkinliğine katılan Bakan Tekin, 'Dilimizin Zenginlikleri' projesi kapsamında deyimlerin karikatürize edildiği atölye çalışmasını gezdi, ardından tarih ve sosyal bilgiler öğretmenleriyle söyleşi yaptı.

01-03-202401-03-202401-03-202401-03-202401-03-202401-03-202401-03-202401-03-202401-03-2024

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.