İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Gelişim Akademisinde "21. Yüzyıl Dijital Dünya Düzeni ve Eğitim" Konusu Ele Alındı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Gelişim Akademisi kapsamında Sabancı Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda ilimizdeki resmi okullarda görev yapan öğretmen ve idarecilere Abdullah Çiftçi tarafından ‘’21. Yüzyıl Dijital Dünya Düzeni ve Eğitim’’ konulu seminer verildi. Seminere İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, çeşitli okullardan öğretmenler ve basın mensupları katıldı.
Mesleki Gelişim Akademisinde "21. Yüzyıl Dijital Dünya Düzeni ve Eğitim" Konusu Ele Alındı

13-11-201713-11-201713-11-201713-11-201713-11-201713-11-201713-11-201713-11-2017

 

“Çağdaş eğitim çerçevesinde geleceğimizi şekillendirirken eğitimin sağlıklı bir şekilde uygulanması çok önemlidir” diye sözlerine başlayan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi “Toplumun her kesimine önemli görevler düşüyor, görevini fedakârca ifa eden öğretmenlerimiz bizlerde müstesna bir yere sahiptir” dedi.

 

Işık Hızıyla Yarışıyor

 

Teknoloji ve bilimsel gelişmeler neredeyse ışık hızıyla yarışıyor diye sözlerine başlayan MEB Müdürü Yahşi “Yaşadığımız çağda gündemi ve içinde bulunduğumuz şartları çok iyi analiz etmeliyiz.  Her an yeni fikirlerin filizlendiği sürekli dinamizm halinde olan bir dönemden geçiyoruz.  Süreci her yönden dikkatli bir şekilde takip edip kendimizi sürekli güncellemeliyiz.  Bu süreçte öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin çağın gereğine uygun olarak kendilerini geliştirmeleri amacıyla mesleki gelişim kapsamında onları alanında uzman araştırmacılarla ve akademisyenlerle buluşturuyoruz” diye konuştu.  Yahşi, özellikle İzmir’de öğretmenlerin kişisel gelişime olan duyarlılıklarını gördükten sonra böyle bir proje yapmaya karar verdiklerini de belirtti.

 

Öğretmenlerin Yeni Rakibi Oldu

 

“İzmir’de 20 yıl önce ilk internet kullanıcılarından biriydim” diyerek sözlerine başlayan Stratejist Abdullah Çiftçi, o zamandan bu zamana kadar internetin içerisinde olduğunu da belirtti.  4.sanayi devrinin ve dijital devrin içerisinde bulunduğumuzu hatırlatan Çiftçi, “Bundan önce öğrenciler, eti senin kemiği benim denilerek öğretmenlere emanet ediliyordu.  Şimdi ise sosyal medyanın yapay zekâsı öğretmenlerin yeni rakibi oldu” dedi.  Çiftçi, kağıt paranın ortadan kaldırılıp yerine dijital paranın geleceği bir döneme girdiğimizi vurguladıktan sonra bu denli dijital bir devre robotlar da dahil olursa işsizlik oranının daha da artacağını ifade etti.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.